CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA

Kā mēs sargājam Latviju

Sākoties Jaunajam 2017. gadam, pirmajā Klases stundā 10.-12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Latvijas Aizsardzības Ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku rīkotajā projektā „Kā mēs sargājam Latviju?” Lekcijas mērķis bija informēt skolēnus par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību, valsts aizsardzības koncepciju u.c. būtiskiem LR drošība jautājumiem. Skolā ar  dinamisku prezentāciju, 5 īsfilmām un spilgtu stāstījumu viesojās Aizsardzības Ministrijas pārstāvis majors Juris Čudo, kurš nesen bija atgriezies no ārvalstu militārās misijas. Stundas garumā J.Čudo jauniešiem saprotamā valodā pastāstīja par valsts aizsardzības stratēģiskajiem principiem, dalību starptautiskajā drošības politikā, partnerības stiprināšanu, nacionālo aizsardzības spēju stiprināšanu, NBS darbību LR un to prioritātēm nākotnē.  Ilustratīvi krāsainas bija jauniešiem nodemonstrētās īsfilmas par Latvijas bruņoto spēku mācībām,  specvienību darbību, Ādažu poligonu u.c. 

Klātesošie jaunieši un pedagogi uzdeva lekcijas laikā interesējošos jautājumus. J.Čudo izsmeļoši pastāstīja arī par karjeras iespējām, kas saistītas ar dienestu armijā un Zemessardzē.

Lekcijas noslēgumā LAM pārstāvis pasniedza ģimnāzijas bibliotēkai dāvinājumu – eposu „Lāčplēsis” ar personīgi parakstīto ministra Raimonda Bergmaņa vēlējumu. Savdabīgi oriģināls ir arī dāvātais CD „Dabas skaņas Ādažu poligonā”, ko varēs izmantot kā mācību līdzekli dabaszinātņu konkrētu  tēmu stundās. Paldies projekta organizētājiem un godājamajam J.Čudo par vērtīgo un vispusīgi realizēto projekta piedāvājumu.

Informāciju sagatavoja: Dace Baltiņa