CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA

Notikumi

Izcili sasniegumi Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē

Latvijas 46. atklātajā matemātikas olimpiādē Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēniem 18 apbalvojumi!

1. vieta
Kārlis Driba (7. kl.),
Mārtiņš Driba (7. kl.),
Ralfs Trofimovs (8. kl.).

2. vieta
Sandra Siliņa (11. kl.).

3. vieta
Amēlija Čeiča (7. kl.),
Katrīna Anna Pelša (7. kl.),
Estere Aploka (8. kl.),
Diāna Namniece (10. kl.).

Atzinība
Marta Kristiāna Antonova (7. kl.),
Roberts Gūtmanis (7. kl.),
Eduards Jānis Žideļuns (7. kl.),
Katrīna Kalniņa (8. kl.),
Aleksis Ķirsis (8. kl.),
Keita Silgale (8. kl.),
Kate Anete Jansone (10. kl.),
Rūdolfs Zvejs (10. kl.),
Kristīna Vinogradova (11. kl.),
Diāna Paula Upmale (12. kl.).


Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem un skolotājām Anitai Slaidiņai, Ligitai Neimanei, Lailai Ruķei un Agritai Bartušēvicai par ieguldīto darbu!

Dokumentu iesniegšana mācībām 10. klasē

Cēsu Valsts ģimnāzija aicina 9. klašu absolventus iegūt vidējo izglītību:
- vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena izglītības programmā;
- vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena izglītības programmā.


Dokumentu iesniegšana no 17. līdz 20. jūnijam skolas lietvedībā.

Rezultātu paziņošana 21. jūnijā.

 


Iesniedzamie dokumenti:
- iesniegums (aizpilda vecāki vai aizbildņi),
- apliecība par pamatizglītību un sekmju izraksts,
- dzimšanas apliecības vai pases kopija,
- medicīnas dokumenti.

Lietvedības darba laiks no plkst. 8.00 – 16.00.

 

Dokumentu iesniegšana mācībām 7. klasē

Vecāki, kuru bērni saņēma ieteikumu uzņemšanai 7. klasē 2019./2020. m.g., aicināti iesniegt dokumentus skolas lietvedībā no 3. līdz 7. jūnijam.

Iesniedzamie dokumenti:
- 6. klases liecība,
- iesniegums (aizpilda vecāki vai aizbildņi).

Lietvedības darba laiks no 8.00 - 16.00

 

Uzvara pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās Vidzemē

Sestdien, 12. maijā norisinājās Latvijas Sarkanais Krusts Cēsu komiteja organizētās Vidzemes pirmās palīdzības sacensībās Raiskumā.

Sacensībās sešos etapos bija jāpierāda savas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā - jāizvelk cilvēks no mašīnas, jārīkojas insulta un citu slimību gadījumā, jāaprūpē un jāmierina cietušie utml.

Proģimnāzijas komanda guva 2. vietu, bet ģimnāzijas komanda - 1. vietu un jaunu ceļojošo kausu!

Paldies 12.b2 klases meitenēm un skolas medmāsai Amandai Baltajai, kas palīdzēja sagatavot komandas sacensībām!


Paldies skolotājai Initai Kriškānei par palīdzību sacensību norisē!

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā skolēniem

No 29. aprīļa līdz 5. maijam Otepē, Igaunijā aizvadīts Pasaules skolēnu čempionāts orientēšanās sportā.

Skolu grupā Latviju savā vecuma grupā pārstāvēja Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda.

Komandā startēja Tomass Abzalons no 9.a klases, Matīss Timermanis, Mārcis Jansons, Renārs Šķesteris no 9.b klases.

Informāciju sagatavoja Marta Tutiņa

Komandu sacensības informātikā un matemātikā (KSIM)

KSIM fināls jau ceturto gadu notiek Cēsu Valsts ģimnāzijā. Finālā startēja 15 skolu komandas no visas Latvijas. 

Izcilus sasniegumus parādīja mūsu skolas komanda, iegūstot 1. vietu valstī. Komandā startēja Renāts Jurševskis, Sandra Siliņa un Edgars Krūmiņš. 

Fināla sacensībās 2. vieta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandai, 3. vieta Programmēšanas skolai "Progmeistars", atzinība RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandām „KSaites” un „Alagars”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandai „It compiles”. 

Paldies par dalību Daugavpils Krievu vidusskolai – licejam, Āgenskalna Valsts ģimnāzijai, Purvciema vidusskolai, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijai, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijai, Siguldas Valsts ģimnāzijai, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai un Rīgas 40. vidusskolai.

Paldies Diānai Siliņai, Ilmāram Siliņam un Agritai Bartušēvicai par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā!

Pasākuma fotogrāfijas ir apskatāmas galerijā, bet pilna apjoma faili līdz 2019. gada 9. jūlijam pieejami https://failiem.lv/u/dtya8v2n  

Renātam Jurševskim bronzas medaļa Baltijas informātikas olimpiādē

No 27. aprīļa līdz 1. maijam Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās Baltijas informātikas olimpiāde. Piedaloties 64 skolēniem no 11 valstīm.

Renāts Jurševskis olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu.


Olimpiādes uzdevumu risināšana notika divas dienas, katrā no tām dalībniekiem vairāku stundu laikā bija jāatrisina organizatoru sagatavotie uzdevumi. Sacensībās programmētāji varēja izmantot programmēšanas valodas C++, Java, Pascal un Python.

Paldies informātikas skolotājai Diānai Siliņai!

Muzikāli izglītojoša programma "Manuskripti"

Latviešu literārajā mantojumā ir daudz dzejas, par kuru tik maz esam dzirdējuši, un daudz autoru, kuru vārdi un darbi iegūluši un apputējuši grāmatplauktu tumšākajos stūros.

Mūsu skolēniem 29. aprīļa pēcpusdienā bija iespēja iepazīt šos aizmirstos dzejas meistarus caur muzikāli izglītojošo programmu "Manuskripti".

Pie mums viesojās, dziedāja un spēlēja Valmieras teātra aktieris Ģirts Rāviņš un muzikālās daļas vadītājs Emīls Zilberts.

Īpašs paldies jāsaka aktrisei Ilzei Lieckalniņai!

Panākumi Cēsu novada lietišķās informātikas olimpiādē

Priecājamies par 7.b klases skolēnu rezultātiem novada lietišķās informātikas olimpiādē!


1. vieta Mārtiņam Reinim Tropam.

2. vieta Kārlim Dribam un Matīsam Zaļaiskalnam.

3. vieta Mārtiņam Dribam un Eduardam Jānim Žideļunam.

Atzinība Tomam Kristiānam Okrašinskim.


Paldies skolotājai Diānai Siliņai!

Vidzemes koru konkursā augstākās pakāpes

25. aprīlī Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Latvijas izglītības iestāžu Vidzemes jaukto koru konkurss.

Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais koris "Tomēr" (45,18 punkti) un meiteņu koris "Volante" (45,25 punkti) ieguva augstākās pakāpes.


Paldies diriģentei Ilgai Šķenderei un koncertmeistarei Ilvai Līnei!

Lepojamies ar mūsu skolas absolventiem!

SIA “Cēsu klīnika” galvenajai ārstei, traumatoloģei, ortopēdei Andai Skrastiņai un Dailes teātra aktierim, uzņēmējam Jurim Žagaram ir piešķirts Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiras apbalvojums un viņi ir iecelti par ordeņa virsniekiem.

Skolotājai Anitai Slaidiņai piešķirts Atzinības krusts

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku skolotāju Anitu Slaidiņu.

Priecājamies, ka mūsu mīļā matemātikas skolotāja novērtēta ne tikai savu audzēkņu un kolēģu vidū, bet arī valsts līmenī.

Pirmās stundas un pirmais Tests pie viņas katram liek sajust savu zināšanu griestus. Taču trīs pamatskolas gadu laikā notiek tik strauja šo zināšanu apjoma ģeometriskā progresija, ka pat nespēj attapties, kad visas piecas trijstūra formulas skaiti no galvas, raksti Vjeta teorēmas un diskriminantus reaktīvā ātrumā. Lai arī tie ir tikai trīs gadi, vidusskolā, jo īpaši mēnesi pirms eksāmena, justos daudz nepārliecinātāka un nemierīgāka. Bet mums ir bāze. Ja skolotājas uzdevums bija ielikt mums stingrus pamatus, tad sanācis, ka mums vidusskolā atliek tikai uzcelt jumtu šai mājai.


Mums ir gods, ka skolotāja Anita bija mūsu klases audzinātāja. Ar savu diplomātisko, taču ļoti sirsnīgo attieksmi viņa joprojām vēro mūs, to zinām. Mēs viņu arī. Gan vārda vai dzimšanas dienās, gan tāpat vien, kad redzam viņu smaidīgu ejam pa gaiteni. Varbūt kādreiz šķiet – tūlīt ienāks klasē, saplaukšķinās rokas un visiem kļūs skaidrs - mājasdarbiņus, lūdzu! Disciplīnai jābūt. Tikai tā var no katra skolēna gūt maksimālo atdevi. Tie ir vairāk nekā 100%, ko viņai izdodas pielietot no mūsu prāta spējām, pašai no sevis ieguldot divtik, taču būtu nekorekti minēt lielāku skaitli. Neapgāžama matemātiska patiesība, kā nekā.


Ar komplimentiem skolotāja nemētājas, zināms – ja uzslavē, esi izdarījis ko patiesi labu. Tad ir liels gandarījums. Arī kritika vienmēr ir īstajā vietā. Viņa ir ne tikai zelts, bet arī nerūsējošais tērauds, ar lielu, lielu spēku, mīlestību pret savu darbu un viedu dvēseli.


Paldies Jums, skolotāj, no visas sirds! Esam lepni!


12.b1 klases (2013. gada 7.b) vārdā Trīne Žagare

Starptautiskā projekta Erasmus+ „Mācīšanās kultūra” dalībnieki gūst pieredzi Cēsu Valsts ģimnāzijā

Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogiem un ģimnāzistiem tika dota iespēja dalīties pieredzē Erasmus + projektā "Mācīšanās kultūra". Krakovas un Dienvidvelsas universitātes pasniedzēji, Latvijas universitātes maģistranti, Islandes skolu pedagogi, Gulbenes un Lizuma vidusskolas pedagogi iepazinās ar mūsu ģimnāzijas pedagogu un ģimnāzistu pieredzi. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ina Gaiķe dalījās pieredzē par radošo metožu izmantošanu mācību stundās, rosinot skolēnos interesi par priekšmetu, veicinot skolēnu lasīšanu un attīstot radošo domāšanu.

Inguna Gaile demonstrēja interneta resursu izmantošanu ģeogrāfiskajā izglītībā, parādot viesiem, kā pārbaudīt un nostiprināt skolēnu zināšanas ar interesantiem paņēmieniem.

Par Skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu un darbību stāstīja un produkciju demonstrēja 11.b1 klases skolniece Linda Podniece un 11.a klases skolniece Jana Eglīte. Uzņēmums „Lai-jau-lej” ražo ekoloģiskas vannas bumbas un sveces. Meitenes ar panākumiem piedalījušās Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņos. Viesi bija priecīgi par iespēju iegādāties meiteņu ražotās vannas bumbas un sveces.


Diāna Kukore (11.b1) iepazīstināja ar savu uzņēmumu "Skrible". Diāna zīmē interesantas karikatūras – smieklīgas un nopietnas. Diāna saņēma pasūtījumus no ārzemju viesiem.
Meitenes ar aizrautību stāstīja par savu uzņēmumu darbību.

Ar patiesu interesi ārzemju viesi devās ekskursijā pa sporta halli un bija patīkami pārsteigti par ģimnāzijas audzēkņu iespējām sporta stundās. Pārsteigums viņiem bija arī plašā sportisko uzvaru kausu vitrīna.


Paldies Mārcim Strazdiņam par pasākuma tehnisko nodrošinājumu!

Pavasara debašu turnīros

31. martā Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Vidzemes reģiona debašu turnīrs, kurā piedalījās debašu komandas no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Vecpiebalgas novada vidusskolas un Jaunpiebalgas vidusskolas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu gadā Debašu biedrība sadarbojās ar EP biroju Latvijā. Tas rīkoja jauniešu līdzdalības pasākumus – vēlēšanu ģenerālmēģinājumus Latvijas reģionos. Sadarbībā ar "Debašu centru" tika rīkotas debates par tēmu “Jauniešiem no 16 gadu vecuma jādod / nav jādod tiesības piedalīties EP vēlēšanās”.
Debatēs latviešu valodā šoreiz labāk veicās Jaunpiebalgas vidusskolas komandai: Izabellai Kvecko  Aleksandram  Grigorjevam un Kristai Martai Kundratei. 2. vietā ierindojās Draudzīgā Aicinājuma  Cēsu  Valsts ģimnāzijas komanda: Alīna Eglīte, Marta Jansone un Miks Bušujevs. 
Labāka  runātāja titulu ieguva  Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētājs Gvido Jaunzems.  

Jau nākamajā sestdienā Jelgavas Valsts ģimnāzijā  notika  nacionālais debašu turnīrs, kurā piedalījās debatētāji no visiem Latvijas reģioniem.
Arī šajās debatēs, kas bija veltītas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, dalībnieki pauda savu viedokli par jauniešu dalību EP vēlēšanās un piedalījās arī citās aktivitātēs, ko rīkoja EP biroja Latvijā pārstāvji.
Pēc turnīra rezultātiem, pirmās divas godalgotās vietas debatēs latviešu valodā ieguva ventspilnieki, bet 3. vietā ierindojās Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētāji: Rihards Gustavs Gailišs, Gvido Jaunzems un  Matīss Rudzītis.
Pēc abiem turnīriem, pārrunājot ar Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventu, Kembridžas Universitātes maģistrantu Edgaru Klētnieku debašu spēles knifus, Edgars atzina, ka debates viņam ir bijušas nozīmīgas savu spēju attīstībā, pašapziņas nostiprināšanā un veiksmīgā karjerā.

Informāciju sagatavoja Lauma Abramsone

Sasniegumi Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencē

Valsts konferencē Rīgā Cēsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja 12 ģimnāzisti ar 11 zinātniskās pētniecības darbiem.

Sudraba godalgu Zemes zinātnes sekcijā ar darbu "Ērgļu" (Ērģeļu) klinšu 3D reljefa modeļa prototipa izveidošana un izmantošanas iespējas ģeogrāfiskajā izglītībā” ieguva Niklāvs Ozoliņš un Rihards Voldemārs Vaivods. Darba vadītāja Inguna Gaile. Bioloģijas sekcijā Beatrise Alise Ivanova ar zinātniskās pētniecības darbu ”CO2 izmaiņas Cēsu Valsts ģimnāzijas telpās stundu laikā” arī izcīnīja sudraba godalgu. Darba vadītāja Inita Kriškāne.

Bronzas godalgu ieguva Andrejs Ķīlis ar zinātniskās pētniecības darbu ķīmijas sekcijā „Jonu šķidrumu izmantošanas iespējas degvielas attīrīšanā”. Darba vadītāja Sarmīte Dreijalte. Inženierzinātņu sekcijā – Artūrs Gradovskis par darbu „Sensoru sistēmas izveide attālinātiem telpu mikroklimata mērījumiem”. Darba vadītājs Ilmārs Siliņš.

Paldies Klāvam Malceniekam, Patrīcijai Stapulonei, Agnesei Riekstiņai, Mārcim Strazdiņam, Ancei Lapiņai, Emīlijai Ezeriņai, Markusam Ļaskovskim-Brangalam par ļoti labu darbu prezentēšanu valsts konferencē!

Paldies skolotājiem – darbu vadītājiem!

Paldies skolēnu ģimenēm gan par emocionālu, gan praktisku atbalstu!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā Ilga Šķestere

VALSTS ĢEOGRĀFIJAS OLIMPIĀDĒ

Sveicam ar izciliem rezultātiem valsts ģeogrāfijas olimpiādē mūsu ģimnāzistus!

Zelta medaļu olimpiādē izcīnīja Andrejs Ķīlis (11.b1), bet sudraba medaļas laureāts Agris Ratniks (11.b1).

Paldies ģeogrāfijas skolotājai Ingunai Gailei par ieguldīto darbu!

Paldies Andreja un Agra ģimenēm par nesavtīgo atbalstu, motivēšanu!

Spuldze 2019

Aizvadītajā piektdienā piedzīvojām gada grandiozāko pasākumu Spuldze ‘19!

Pie mums ciemos bija atbraukuši tuvi un tāli viesi no Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, Jaunpiebalgas vidusskola, kā arī Cēsu novada Jauniešu dome.

Kopā spēlējām dažādas spēles, iepazinām viens otru, sadraudzējāmies, risinājām problēmsituācijas, ar kurām skolu domēm nākas saskarties ikdienas darbā un, protams, arī izbaudījām balli ar mūsu burvīgajām grupām "Gravitāte" un "Grēki"!

Milzīgs PALDIES jāsaka mūsu lieliskajiem sponsoriem - Cēsu Alus, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Cēsu Maize, Slēpošanas un atpūtas parks Ozolkalns, Studio Pizza, Tīklu Parks, Vinnis Bišu Bode un Zinātkāres centrs ZINOO, kas nodrošināja "Spuldzi" gan ar dažādām dāvaniņām viesiem, gan ar gardumiem, ko baudīt pasākuma laikā.

Paldies visiem, kas organizēja, kas atbrauca, piedalījās un padarīja šo dienu tik neaizmirstamu!

Informāciju sagatavoja Diāna Paula Upmale (12.b1)

 

"Kandei" deju kolektīvu skatē I pakāpe

Šopavasar lieliski sasniegumi skatēs ir ne tikai korim "Tomēr", bet arī Cēsu Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvam "Kande".

Lai iegūtu ceļazīmi uz 2020. gada skolēnu deju svētkiem, bija jāsagatavo divas dejas - "Paunu kule" un "Dzinu Jumi sētiņā".

Mūsu lielais darbs visa gada garumā tika teicami novērtēts, jo tika iegūta PIRMĀ pakāpe ar 43,5 punktiem!

Paldies skolotājam Andim Kozakam un koncertmeistarei Inesei Lazdiņai!

Informāciju sagatavoja Agris Ratniks (11.b1)

Mūsu koriem skatē augstākā pakāpe

28. martā Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika apvienoto novadu vispārizglītojošo skolu Koru konkursa 1. kārta, kurā piedalījās 13 kolektīvi.

Jauktais koris "Tomēr" ieguva AUGSTĀKO pakāpi ar 45,89 punktiem!

Meiteņu koris "Volante" arī izcīnīja AUGSTĀKO pakāpi ar 45,6 punktiem!

Vērtēšanas komisijā - kordiriģente, Valmieras mūzikas skolas skolotāja Inga Zirne; kordiriģente, Valmieras mūzikas skolas direktore Inese Sudraba; Vispārējo un skolēnu Dziesmu svētku virsdiriģents Arvīds Platpers.

Paldies skolotājai Ilgai Šķenderei un koncertmeistarei Ilvai Līnei

Novada angļu valodas olimpiāde

Sveicam 3. vietas ieguvējus Dāgu Dāvidu Gludiņu (9.a) un Ilzi Kampenusu (9.b).  

Atzinību ieguva Ričards Ludženieks (9.a) un Gusts Mareks Simsons (9.a).

Paldies ģimnāzistiem un skolotājai Natālijai Volkovai!

Metodiskā diena Daugavpils izglītības iestādēs

Ilgi plānotais pieredzes brauciens uz Daugavpils Valsts ģimnāziju un Daugavpils Krievu vidusskolu – liceju notika 29. martā. Mūsu mērķis – iepazīties ar šo izglītības iestāžu metodiskā darba organizāciju, strādājot uz rezultātu un gatavojoties darbam ar jaunajām kompetencēm, vērot mācību stundas, iepazīties ar skolu piedāvātajām izglītības programmām, diskutēt ar pedagogiem un skolu administrāciju, daloties pieredzē, iepazīties ar ārpusstundu darba organizāciju. Pedagogu kolektīvs dalījās divās grupās, lai pēc tam varētu apmainīties ar iespaidiem par redzēto un dzirdēto Daugavpils Valsts ģimnāzijā un Daugavpils Krievu vidusskolā – licejā.

Šobrīd Valsts ģimnāzijas darbs notiek Daugavpils Universitātē, jo ģimnāzijas ēkā notiek renovācijas darbi. Kolektīvs ļoti gaida brīdi, kad varēs turpināt mācības savā skolā.

Bija iespēja vērot Matemātikas zinātniskās valodas pamatu un Dabaszinību zinātniskās valodas pamatu stundu bilingvāli, latviešu valodas, vēstures, angļu valodas un fizikas stundas. Skolā tiek mācīts priekšmets Personības līderības pamati. Skolas administrācija dalījās pieredzē par metodiskā darba organizāciju ģimnāzijā. Daugavpils Valsts ģimnāzija regulāri sasniedz atzīstamus rezultātus valsts pārbaudes darbos un valsts olimpiādēs.

Krievu vidusskolā – licejā tikām iepazīstināti ar mūsdienīgas mācību vides veidošanu izglītības iestādē. Priecājāmies par ergonomiskajām un, kā skolas vadība apliecināja, ļoti izturīgajām mēbelēm kabinetos, pedagogu darba vietas iekārtojumu kabinetā, mūsdienīgām ķīmijas un fizikas laboratorijām, kurās darba vieta paredzēta katram skolēnam. Tikām iepazīstināti, kāds  atbalsts tiek sniegts pedagogiem profesionālajā un personības izaugsmē. Pārliecinājāmies, kāda nozīme ir moderno tehnoloģiju jēgpilnai izmantošanai. To vērojām krievu valodas, matemātikas, ekonomikas, bioloģijas un fizikas stundās. 

Tiek domāts arī par emocionālā atbalsta sniegšanu pedagogiem – plenēri dabā, dažādas meistarklases (veselīgs uzturs, vingrošana), labvēlīga savstarpējo attiecību veicināšana.

Interesanti bija iepazīties ar sešus gadus krāto pieredzi klašu kuratoru darbā. Šajā skolā metodisko darbu veic septiņi metodiķi.

Skolā ir ļoti strikti nosacījumi mobilo telefonu lietošanā – sākoties stundai, tie jāatstāj noteiktā vietā. To ierosināja un par to nobalsoja skolēnu vecāki, domājot par  produktīvāku darbu stundā. Obligāts skolēna apģērbs – skolas formas, kuras ir gaumīgas un modernas, tās norāda piederību savai izglītības iestādei. Šajā skolā izglītību iegūst arī 20% latviešu tautības skolēnu.

Daugavpils Marka Rotko centrā baudījām Rotko mākslu un iepazināmies ar Rotko dzimtas vēsturi.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece mācību darbā Ilga Šķestere