Cēsu- Ahimas skolēnu tikšanās

Kā jau ierasts, katru gadu maijā Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni uzņem mīļus viesus  no Gammas ģimnāzijas Ahimā. Šoreiz draugus sagaidījām 17. maijā Rīgas lidostā. Jāteic, ka nesajutāmies sveši, jo pirms tam jau vairākus mēnešus bijām komunicējušies  internetā, gan sarakstījušies, gan runājuši  skaipā.

Ja jau bijām Rīgā, tad, protams, devāmies apskatīt mūsu valsts galvaspilsētas Rīgas vēsturisko centru. Tapa kopējas fotogrāfijas pie Brēmenes muzikantiem un citviet Rīgā. Tikāmies ar vecākiem pie skolas Sporta halles, visapkārt skanēja čalas, sejās rotājās smaidi.

Latvijā redzējām daudz ko- ļoti interesantu  dienu pavadījām Valmieras pusē. Takas kokos tagad izveidotas tā, ka ir četri nobraucieni pāri Gaujai. Daži no mums taku kokos izgāja vairākas reizes. Kāds iemēģināja arī savu kāju pēdu izturību Baskāju sajūtu takās. Pēc sportiskām aktivitātēm gribējās ēst, tādēļ devāmies uz Vīnkalniem pie Žentiņu ģimenes cept picas. Vēlākā sarunā vācu skolotāji Kristofers Bunte un Bjorns Valke atzina, ka tā  bijusi viena no interesantākajām lietām.
Apmeklējām arī Vidzemes pērli Siguldu. Mums gadījās patiesi laba gide, kura ne tikai interesanti stāstīja, bet arī dziedāja. Redzējām bobsleja trasi un varējām paši pie Panorāmas rata  „parodelēties" no kalna lejā.

Ģimeņu dienas bija pašu un vecāku ziņā. Lielākā daļa no mums satikāmies Muzeju nakts pasākumos.
Pirmdienas rītā lija lietus, likās, ka varētu izpalikt mūsu brauciens uz jūru, uz Mantiņiem. Bet viss notika! Dienas gaitā mūs pavadīja saulīte un ļāva mums apskatīt Veczemju klintis un jūras malā pēc lieliska piknika nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Tās dadīja 10.klašu puiši Roberts Puriņš un Roberts Ieviņš.

Pēdējā projekta diena notika Cēsu pilsētas zīmē. Bijām viesos novada domē, bija ekskursija pa Cēsīm, kur uzzinājām ko vairāk par tām vietām, kur jau garām staigāts, kā vienmēr interesants ir pasākums pilsdrupās ar lukturīšiem. Protams, arī Zinno vienmēr ir ko darīt.

Projekts noslēdzās ar kopīgu Vācijas- Latvijas spēli futbolā, kurā mājinieki piekāpās sīvā cīņā. Nekas, rudenī brauksim uz Vāciju, atspēlēsimies!
Projektā gūtas pozitīvas emocijas, draugi, krietni uzlabotas svešvalodu prasmes, ne tikai pašiem runājot, bet arī klausoties gidu skaidrojumus angļu valodā.

Atvadoties solījām turpināt saraksti, jo rudenī, septembrī, tiksimies atkal!