CVĢ skolnieces Milset starptautiskajā EXPO zinātnes izstādē Brazīlijā

Ķīmijas sekcijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureātes,  Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Junita Palavinska un Anete Gelsberga ar zinātniski pētniecisko darbu “Mazgāšanas līdzekļu ķīmiskais sastāvs un īpašības” šogad no 7. līdz 12. augustam pārstāvēja Latviju Starptautiskajā  jauniešu zinātnes izstādē “Expo-Sciences International 2017”.

Zinātniski pētnieciskā darba vadītāja, Cēsu Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Sarmīte Dreijalte, bet pētnieciskā darba praktisko darbību konsultēja un nesavtīgu palīdzību sniedza Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes profesors Andris Actiņš. Skolniecēm tika radīta iespēja veikt mazgāšanas līdzekļa ķīmiskā sastāva noteikšanu ar modernām, mūsdienīgām un ļoti precīzām metodēm. Rezultāti bija gan pārsteidzoši, gan interesanti. Izrādījās, ka mēs dažkārt pērkam un lietojam mazgāšanas līdzekli, kas maksā dārgi, bet satur lētu sastāvdaļu- vārāmo sāli. Gan zinātniski pētnieciskā darba rezultāts, gan teicamas angļu valodas zināšanas un prasme uzstāties ļāva meitenēm būt to nedaudzo skaitā, kas tika izvirzīti starptautiskiem konkursiem.

Izstāde konkurss norisinājās  Brazīlijā, Fortalezā, no 7. līdz 12. augustam, tajā piedalījās vēl 3 skolēni no Latvijas. Kā apbalvojumus visi Latvijas skolēni saņēma medaļas un sertifikātus. Piedaloties izstādē konkursā meitenes guvušas neizvērtējamu pieredzi, iepazinušās ar skolēniem no daudzām pasaules valstīm, kā arī iepazinušas tālo un eksotisko valsti – Brazīliju.

Paldies Anetes un Junitas vecākiem par atbalstu!