Vidzemes reģiona skolu debašu seminārs

30. septembra Vidzemes reģiona skolu debašu seminārs - meistardarbnīca.

Cēsu Valsts ģimnāzijā organizētajā debašu pasākumā kopā piedalījās 31 debatētājs no Vecpiebalgas vidusskolas, DACVĢ  un kuplā skaitā mūsu ģimnāzijas jaunie debatētāji.  Meistardarbnīcās, kuras vadīja bijušie debatētāji Jānis Tilaks un Dārta Maija Zaķe, atraktīvā veidā dalībnieki iepazinās  ar  K.Popera debašu pamatjautājumiem:  argumentāciju, atspēkošanu, sadursmes veidošanu un debašu lietas organizāciju.

Savukārt, nodarbībā par medijpratību debašu trenere Inguna Irbīte  deva vērtīgus norādījumus šī rudens turnīra rezolūcijas „Latvijas sabiedrībā ir/nav pieprasījuma pēc kvalitatīva mediju satura”  sagatavošanā.  Dienas izskaņā debatētāji novērtēja katru nodarbību un pasākumu kopumā.
Atsauksmēs rakstīts: „Nodarbības notika ļoti jautri un nepiespiesti”, „baigi laba lekcija, man ļoti patika, interesanti un smieklīgi”, „daudzas lietas sapratu  savādāk un no cita skatu punkta”, „ļoti noderīgi arī tālākajā dzīvē, nevis tikai debatēs”, „jutos lieliski”, „pīrāgu vietā ko saldu”, „priecājos, ka šodien atnācu un iepazinu debašu būtību”, „lietderīgi pavadīta sestdiena” , „vairāk šādu meistarklašu ar spēlēm” , „esmu gatavs iesaistīties debašu kustībā” utt.

Nākošie izaicinājumi, kuros nodarbībās apgūtais jāliek būs lietā, ir 4.novembris Vidzemes reģiona debašu turnīrs Vecpiebalgas vidusskolā un 25.novembris Nacionālais debašu turnīrs Jelgavā.

Informāciju sagatavoja Lauma Abramsone.