Bebr[a]s 2017 republikas kārtā

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus.

No mūsu skolas uz konkursa otro, republikas kārtu starp 20 labākajiem tika uzaicināti 9.-10. klašu grupā Mišela Vinogradova, Arta Soboļeva un Anta Ziediņa, 11.-12. klašu grupā Renāts Jurševskis.

Šajā kārtā 11.-12. klašu grupā Renāts Jurševskis ar maksimālo punktu skaitu ieguva 1. vietu!

Sveicam!

Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015. gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1.3 miljonus dalībnieku.

Latvijā pirmais konkursa idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universiātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, kas sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā. Pēc tam, rūpes par to, lai konkurss notiktu, pārņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis un joprojām sniedz arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.