Pavasara debašu turnīros

31. martā Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Vidzemes reģiona debašu turnīrs, kurā piedalījās debašu komandas no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Vecpiebalgas novada vidusskolas un Jaunpiebalgas vidusskolas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu gadā Debašu biedrība sadarbojās ar EP biroju Latvijā. Tas rīkoja jauniešu līdzdalības pasākumus – vēlēšanu ģenerālmēģinājumus Latvijas reģionos. Sadarbībā ar "Debašu centru" tika rīkotas debates par tēmu “Jauniešiem no 16 gadu vecuma jādod / nav jādod tiesības piedalīties EP vēlēšanās”.
Debatēs latviešu valodā šoreiz labāk veicās Jaunpiebalgas vidusskolas komandai: Izabellai Kvecko  Aleksandram  Grigorjevam un Kristai Martai Kundratei. 2. vietā ierindojās Draudzīgā Aicinājuma  Cēsu  Valsts ģimnāzijas komanda: Alīna Eglīte, Marta Jansone un Miks Bušujevs.
Labāka  runātāja titulu ieguva  Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētājs Gvido Jaunzems.

Jau nākamajā sestdienā Jelgavas Valsts ģimnāzijā  notika  nacionālais debašu turnīrs, kurā piedalījās debatētāji no visiem Latvijas reģioniem.
Arī šajās debatēs, kas bija veltītas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, dalībnieki pauda savu viedokli par jauniešu dalību EP vēlēšanās un piedalījās arī citās aktivitātēs, ko rīkoja EP biroja Latvijā pārstāvji.
Pēc turnīra rezultātiem, pirmās divas godalgotās vietas debatēs latviešu valodā ieguva ventspilnieki, bet 3. vietā ierindojās Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētāji: Rihards Gustavs Gailišs, Gvido Jaunzems un  Matīss Rudzītis.
Pēc abiem turnīriem, pārrunājot ar Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventu, Kembridžas Universitātes maģistrantu Edgaru Klētnieku debašu spēles knifus, Edgars atzina, ka debates viņam ir bijušas nozīmīgas savu spēju attīstībā, pašapziņas nostiprināšanā un veiksmīgā karjerā.

Informāciju sagatavoja Lauma Abramsone