Starptautiskā projekta Erasmus+ „Mācīšanās kultūra” dalībnieki gūst pieredzi Cēsu Valsts ģimnāzijā

Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogiem un ģimnāzistiem tika dota iespēja dalīties pieredzē Erasmus + projektā "Mācīšanās kultūra". Krakovas un Dienvidvelsas universitātes pasniedzēji, Latvijas universitātes maģistranti, Islandes skolu pedagogi, Gulbenes un Lizuma vidusskolas pedagogi iepazinās ar mūsu ģimnāzijas pedagogu un ģimnāzistu pieredzi. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ina Gaiķe dalījās pieredzē par radošo metožu izmantošanu mācību stundās, rosinot skolēnos interesi par priekšmetu, veicinot skolēnu lasīšanu un attīstot radošo domāšanu.

Inguna Gaile demonstrēja interneta resursu izmantošanu ģeogrāfiskajā izglītībā, parādot viesiem, kā pārbaudīt un nostiprināt skolēnu zināšanas ar interesantiem paņēmieniem.

Par Skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu un darbību stāstīja un produkciju demonstrēja 11.b1 klases skolniece Linda Podniece un 11.a klases skolniece Jana Eglīte. Uzņēmums „Lai-jau-lej” ražo ekoloģiskas vannas bumbas un sveces. Meitenes ar panākumiem piedalījušās Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņos. Viesi bija priecīgi par iespēju iegādāties meiteņu ražotās vannas bumbas un sveces.

Diāna Kukore (11.b1) iepazīstināja ar savu uzņēmumu "Skrible". Diāna zīmē interesantas karikatūras – smieklīgas un nopietnas. Diāna saņēma pasūtījumus no ārzemju viesiem.
Meitenes ar aizrautību stāstīja par savu uzņēmumu darbību.

Ar patiesu interesi ārzemju viesi devās ekskursijā pa sporta halli un bija patīkami pārsteigti par ģimnāzijas audzēkņu iespējām sporta stundās. Pārsteigums viņiem bija arī plašā sportisko uzvaru kausu vitrīna.

Paldies Mārcim Strazdiņam par pasākuma tehnisko nodrošinājumu!