Skolotājai Anitai Slaidiņai piešķirts Atzinības krusts

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku skolotāju Anitu Slaidiņu.

Priecājamies, ka mūsu mīļā matemātikas skolotāja novērtēta ne tikai savu audzēkņu un kolēģu vidū, bet arī valsts līmenī.

Pirmās stundas un pirmais Tests pie viņas katram liek sajust savu zināšanu griestus. Taču trīs pamatskolas gadu laikā notiek tik strauja šo zināšanu apjoma ģeometriskā progresija, ka pat nespēj attapties, kad visas piecas trijstūra formulas skaiti no galvas, raksti Vjeta teorēmas un diskriminantus reaktīvā ātrumā. Lai arī tie ir tikai trīs gadi, vidusskolā, jo īpaši mēnesi pirms eksāmena, justos daudz nepārliecinātāka un nemierīgāka. Bet mums ir bāze. Ja skolotājas uzdevums bija ielikt mums stingrus pamatus, tad sanācis, ka mums vidusskolā atliek tikai uzcelt jumtu šai mājai.

Mums ir gods, ka skolotāja Anita bija mūsu klases audzinātāja. Ar savu diplomātisko, taču ļoti sirsnīgo attieksmi viņa joprojām vēro mūs, to zinām. Mēs viņu arī. Gan vārda vai dzimšanas dienās, gan tāpat vien, kad redzam viņu smaidīgu ejam pa gaiteni. Varbūt kādreiz šķiet – tūlīt ienāks klasē, saplaukšķinās rokas un visiem kļūs skaidrs - mājasdarbiņus, lūdzu! Disciplīnai jābūt. Tikai tā var no katra skolēna gūt maksimālo atdevi. Tie ir vairāk nekā 100%, ko viņai izdodas pielietot no mūsu prāta spējām, pašai no sevis ieguldot divtik, taču būtu nekorekti minēt lielāku skaitli. Neapgāžama matemātiska patiesība, kā nekā.

Ar komplimentiem skolotāja nemētājas, zināms – ja uzslavē, esi izdarījis ko patiesi labu. Tad ir liels gandarījums. Arī kritika vienmēr ir īstajā vietā. Viņa ir ne tikai zelts, bet arī nerūsējošais tērauds, ar lielu, lielu spēku, mīlestību pret savu darbu un viedu dvēseli.

Paldies Jums, skolotāj, no visas sirds! Esam lepni!

12.b1 klases (2013. gada 7.b) vārdā Trīne Žagare