CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA

Notikumi

Cēsu novada skolu sacensības basketbolā

Cēsu novada skolu sacensības basketbolā

7. februārī sporta kompleksā notika Cēsu novada sacensības basketbolā C.gr.(2003.,2004.dz.g.) meiteņu un zēnu komandām.

Mūsu skolas meitenes izcīnīja 3.vietu.

Komandā spēlēja:
Dārta Sērmaukša 7.a kl.
Evelīna Jonina 7.a kl.
Dārta Stepiņa 7.a kl.
Ance Sīmane 7.a kl
Sindija Kubliņa 7.b kl.
Ketija Puņeiko 7.bkl.

Zēniem otrā vieta

Komandā spēlēja:
Reinis Krūmiņš 7.a kl.
Igors Vinogradovs 7.b kl.
 Matīss Timermanis 7.b kl.
Kristiāns Lapsa 7.a kl.
Maksi Biezbārdis 7.a kl.
Dāvids Jansons 7.a kl.



Paldies par piedalīšanos!

Panākumi novada 8., 9. kl. latviešu val. un literatūras olimpiādē

1. vieta Agrim Ratnikam (9.b),

2. vieta Dārtai Amantovai (8.a), Artai Soboļevai (9.b),

3. vieta Unai Vēverei (8.a), Diānai Zaķei (9.b), Antai Ziediņai (9.b),

atzinība Viktorijai Aļeksejevai (8.b), Annijai Krivjonokai (9.b), Beatrisei Ivanovai (9.a), Linardam Romkam (9.a), Patrīcijai Aļļenai (9.a), Diānai Kukorei (9.b).

Sveicam skolēnus!

Paldies skolotājai Vinetai Bērziņai!

Izcili sasniegumi matemātikā

Novada matemātikas olimpiādē

1. vieta Sandrai Siliņai (9.b), Renātam Jurševskim (10.b1), Anitai Ilzei Gulbei (11.b), Ievai Pakalnai (12.b).

2. vieta Agrim Ratnikam (9.b), Kristinai Vinogradovai (9.b), Diānai Paulai Upmalei (10.b1), Elīzai Martai Stangainei (10.b1), Albertam Trucim (11.b), Betai Grimmai (11.a2), Artim Skujiņam (12.b).

3. vieta Dāvim Kažemakam (9.b), Laurai Eglītei (9.b), Antai Ziediņai (9.b), Aleksandram Volkovam (10.b1), Anetei Luīzei Drevinskai (12.b), .

Atzinība Mišelai Vinogradovai (9.b), Jiayi Liang (10.b2), Mārim Milleram (10.b1), Lizetei Milijai Gobai (10.b2), Jānim Jērcēnam (10.b2), Justīnei Lienei Laumanei (10.b2), Stellai Bērziņai (11.b), Pēterim Ronim (11.b), Markusam Voldemāram Lancmanim (11.b), Anetei Gelsbergai (11.a1), Alvim Caunītim (12.b), Danielam Pipuram (12.d), Egilam Eglītim (12.b).

Sveicam skolēnus!

Paldies skolotājām Anitai Slaidiņai, Inesei Lazdiņai, Lailai Ruķei, Agritai Bartušēvicai!

Cēsu atklātās starpnovadu skolu sacensības volejbolā

Cēsu atklātās starpnovadu skolu sacensības volejbolā „Lāses kauss-2017”
1. februārī sporta kompleksā Cēsīs notika Starpnovadu skolu sacensības volejbolā „Lāses kauss - 2017” A grupas (10 - 12. klašu) meitenēm un zēniem.

Teicami startēja mūsu skolas meitenes, kuras trīs komandu konkurencē ieguva 1. vietu un tiesības startēt valsts finālsacensībās Lāses kausā.

Komandā startēja:
11.a1 Anete Gelsberga, Justīne Jaunkalne, Anete Rutka, Lāsma Tomsone,  12.a Linda Blūma, Marta Čuličoka (komandas kapteinis), Anete Suharževska.

Zēniem skaistā cīņā - 2. vieta un sudraba medaļas.

Komandā startēja:
10.b1 Kristiāns Zelčs, Uldis Elksnis, Māris Jemeļjanovs, Gustavs Ozoliņš, Mārcis Ozols,  Mārtiņš Pētersons,  11.b Heirihs Eglīte, Kristaps Martinsons, 12. b Krišs Amantovs, 12.d Artis Valters (komandas kapteinis).

Tikšanās ar Māri Niklasu

Janvāra mēneša otrā puse katru gadu atnāk ar  atjaunotās Latvijas neatkarības aizstāvju - Latvijas barikāžu dalībnieku piemiņas nedēļu.

Tas bija laiks 1991. gada 13. – 25. janvārī, kas vienoja Latvijas tautu nevardarbīgai pretošanās kustībai, lai aizstāvētu savu tikko iegūto neatkarību. Šodienas jaunajai paaudzei tas ir tāls un daļēji varbūt arī nesaprotams, tādēļ 10.a klases audzinātāja 16. janvārī klases audzināšanas stundā dalīties ar tā laika atmiņām bija uzaicinājusi kādreizējo Cēsu rajona padomes priekšsēdētāju Māri Niklasu. Būdams aktīvs Latvijas Tautas frontes dalībnieks un reizē rajona pārstāvis, Māris Niklass bija viens no barikāžu kustības organizatoriem un koordinatoriem Cēsīs. Viņš atsauca atmiņā tā laika gaisotni un emocionālās izjūtas, reizē saistot stāstījumu ar Latvijas vēsturi, diskutējot ar klausītājiem.

Jāpiebilst, ka Māris Niklass ir 10.a klases skolnieces Paulas Niklases vectēvs, par kuru Paula, mācoties 8. klasē, rakstīja zinātnisko darbu, analizējot viņa ieguldījumu savulaik padomju varas nopostīto pieminekļu atjaunošanā Cēsu rajonā. Stundas nobeigumā tika aplūkotas M. Niklasa medaļas un veidots  kopīgs foto.

Dace Baltiņa

Panākumi novada fizikas olimpiādē

Paldies par ļoti augstiem sasniegumiem novada fizikas olimpiādē!

1. vieta Emīlam Ezeriņam (12.b), Renātam Jurševskim (10.b1), Sandrai Siliņai (9.b), Elgaram Vaļģim (9.b).

2. vieta Ievai Pakalnai (12.b), Madarai Siliņai (12.b), Esterei Muceniecei (11.b), Diānai Paulai Upmalei (10.b1), Mišelai Vinogradovai (9.b).

3. vieta Stellai Bērziņai (11.b), Anastasijai Skribei (10.b1), Elizabetei Ulmanei (9.b).

Atzinība Annai Tjuminai (12.b), Liang Jiayi (10.b2), Rihardam Vaivodam (9.b), Agrim Ratnikam (9.b), Kristīnai Vinogradovai (9.b).

Paldies skolotājiem Ligitai Neimanei un Reinim Lazdiņam par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Elza Gārša - labākā valstī

Sveicam Elzu Gāršu (12.b) ar izcīnīto zelta medaļu valsts bioloģijas olimpiādē!

Mērķtiecīgais un neatlaidīgais darbs vainagojies ar izciliem sasniegumiem. Paldies skolotājai Initai Kriškānei par ļoti nopietno darbu,  gatavojot skolēnus Valsts olimpiādei.

Cēsu Valsts ģimnāziju olimpiādē pārstāvēja arī Gustavs Dravants, Sofija Novicka, Stella Bērziņa un Diāna Paula Upmale.

Paldies!

IT konkurss "Bebrs"

Sveicam Renātu Jurševski ar izcīnīto 3. vietu valstī IT konkursā "Bebrs"!

Paldies skolotājai Diānai Siliņai!

Angļu valodas olimpiādes rezultāti

11. un 12. klašu novada angļu valodas olimpiādē

1. vieta Elzai Gāršai (12.b),

2. vieta Nikolai Serģei (12.b),

3. vieta Mārtiņam Gailim (12.a), Alisei Blūmai (11.a2),

atzinība Raineram Cirmanim (12.a).

 

Vidzemes reģiona 11., 12. klašu angļu valodas olimpiādē

3. vieta Elzai Gāršai (12.b),

atzinība Mārtiņam Gailim (12.a), Alisei Blūmai (11.a2).

Sveicam!

Olimpiādei skolēnus sagatavoja skolotājas Melānija Artimoviča un Ineta Ābola.

Paldies skolotājām!

Krievu kultūras konkurss "Tatjanin denj"

Literāro darbu konkursā "Maskava un Sankt Pēterburga krievu kultūrā" 3. vietu valstī ieguva Rolands Kristers Gabrāns (9.a).

Literārais konsultants skolotāja Anita Alhimova.

Fotokonkursā 1. vietu valstī ieguva skolotāja Anita Alhimova. Darbs saucas "Jaunās Maskavas kontrasti".

Sveicam!

R.Mūka Vislatvijas jaunrades darbu konkurss

Konkursā, kura tēma šogad "Es esmu vaļējas durvis", atzinību ieguva Elīza Marta Stangaine (10.b1) un Lorna Barba Ērla (10.b1).

Paldies skolotājām Sandrai Naglei un Mirdzai Lībietei!

Panākumi novada latviešu valodas un literatūras olimpiāādē

1. vieta Melisai Kaškurai (12.a), Rēzijai Veronikai Laumanei (11.b), Trīnei Žagarei (10.b1).

2. vieta Emīlijai Katei Tomsonei (10.b1).

3. vieta Ievai Laukai (12.a), Anetei Cīrulei (10.a), Diānai Paulai Upmalei (10.b1), Signijai Baranovskai (10.b2).

Atzinība Elīnai Radziņai (11.b), Sendijai Beatai Lazdiņai (11.b), Anitai Ilzei Gulbei (11.b), Paulai Vīksnai (11.a1), Lienei Freimanei (11.a1), Agnesei Sauskai (10.b2), Elīzai Martai Stangainei (10.b1), Justīnei Malkavai (10.b2), Markusam Voldemāram Lancmanim (11.b).

Paldies skolēniem par atbildīgu darbu!

Paldies skolotājām Inai Gaiķei un Sandrai Naglei par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Panākumi novada informātikas(programmēšanas) olimpiādē

Sveicam olimpiādes godalgoto vietu ieguvējus!

1. vieta Sandrai Siliņai (9.b) un Mikam  Jānim Oltem (11.b)!

2. vietu izcīnīja Renāts Jurševskis (10.b1), Anita Ilze Gulbe (11.b).

3. vieta Diānai Paulai Upmalei (10.b1), Justīnei Lienei Laumanei (10.b2), Laurim Patrikam Dedumetam (10.b1), Kristiānam Gaspersonam (11.b), Esterei Muceniecei (11.b), Mārtiņam Tilakam (11.b), Uldim Žīguram (11.b), Santai Bartušēvicai (12.b), Madarai Siliņai (12.b).

Atzinība Jānim Jērcēnam (10.b2).

Paldies visiem mūsu skolēniem, kuri piedalījās informātikas (programmēšanas) olimpiādē, bet šoreiz godalgotās vietas neieguva!

Paldies skolotājiem Diānai Siliņai un Ilmāram Siliņam!

Panākumi novada vēstures olimpiādē

Sveicam novada vēstures olimpiādes godalgoto vietu ieguvējus!

1. vieta Agrim Ratnikam (9.b), Rēzijai Veronikai Laumanei (11.b).

2. vieta Gustavam Dravantam (9.b),

3. vieta Linardam Romkam (9.a), Emīlijai Ezeriņai (9.a), Annai Rijniecei (9.b), Nikolai Serģei (12.b).

Atzinība Elīnai Radziņai (11.b), Alisei Siliņai (9.b), Elizabetei Ulmanei (9.b).

Skolēnus olimpiādei sagatavoja Inese Sīmane un Solveiga Upīte.

Pateicamies skolēniem un skolotājām!

Starpnovadu skolu sacensības basketbolā

23, 29. novembrī sporta kompleksā un 12.decembrī DACVĢ sporta zālē notika starpnovadu skolu sacensības basketbolā 10.-12. klašu jauniešiem.

Šajās sacensībās mūsu skolas zēnu komanda izcīnīja 2. vietu.

Apsveicam.


Komandā spēlēja:

Emīls Ķimens 11.a2
Matīss Jaunzems 11.a2
Kārlis Liepiņš  11.a2
Ralfs Mednis 10.b1
Artūrs Gradovskis 9.a
Filips Bērziņš 12.a
Mikuss Grīnfelds 12.a
Kristaps Miķilps 12.a

Ziemassvētku tirdziņš

Aicinām vecākus 20.decembrī uz Ziemassvētku tirdziņa jampadraci!

Mēs dziedāsim, dejosim, spēlēsim, tirgosimies, lai palīdzētu Paulai no Līgatnes atveseļoties!

Ļoti gaidīsim!

PS Tirdziņš notiks no 17:00-19:00 (ierasties drīkst jebkurā brīdī šo divu stundu laikā):)

R. Blaumaņa literārā prēmija

Atzinību R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursā saņēma Lorna Barbara Ērla (10.b1) par savdabīgu tēmas interpretāciju un Stella Bērziņa (11.b) par radošu pieeju dabas skaņu atklāsmē.

Paldies skolotājām Inai Gaiķei un Mirdzai Lībietei!

Novada angļu valodas olimpiāde

Novada angļu valodas olimpiādē 2. vieta Agrim Ratnikam (9.b), 3. vieta Laurai Eglītei un Sandrai Siliņai (9.b), atzinība Keitai Graudiņai un Patrīcijai Loginai (9.a), Artai Soboļevai (9.b).

Sveicam un priecājamies!

Paldies skolotājai Karīnai Rutmanei!

Novada bioloģijas olimpiādes rezultāti

Novada bioloģijas olimpiādē

1. vieta Gustavam Dravantam (9.b ), Diānai Paulai Upmalei (10.b1), Sofijai Novickai (10.b2), Stellai Bērziņai (11.b), Elzai Gāršai (12.b).

Šie skolēni uzaicināti pārstāvēt skolu valsts līmeņa bioloģijas olimpiādē.

2. vieta Ivanovai Beatrisei Alisei (9.a), Ezeriņai Emīlijai (9.a), Baranovskai Signijai Betimai (10.a), Gobai Lizetei Milijai (10.b2), Laumanei Rēzijai Veronikai (11.b), Gaspersonam Kristiānam (11.b), Vaļkinam Tomam (11.b), Sarkanei Agnesei (12.b).

3. vieta Agrim Ratnikam (9.b), Podniecei Asnātei Luīzei (9.a), Lapiņai Ancei (9.a), Volkovam Aleksandram (10.b1), Stangainei Elīzai Martai (10.b1), Jermolājevai Baibai (11.b), Eglītem Heinriham (11.b), Radziņai Elīnai (11.b), Krieviņai Beatrisei Maijai (12.b).

Atzinība Tomsonei Emīlijai Katei (10.b1), Laumanei Justīnei Lienei (10.b2), Gelsbergai Anetei (11.a1), Rodinam Tomam (11.b), Krieviņai Agatei (12.b).

Paldies skolēniem par ļoti godprātīgi veiktu darbu!

Paldies skolotājai Initai Kriškānei par sagatavošanu olimpiādei!

Sacenšas ģeogrāfi

Vidzemes novada atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē

2. vieta Kristiānam Potašovam (10.b1 kl.), Elvim Pumpuram (12.b kl.),

3. vieta Agrim Ratnikam (9.b kl.).

Atzīstamu sniegumu parādīja arī Gustavs Dravants (9.b kl.) un Elīza Marta Stangaine (10.b1 kl.,).

Sveicam! Paldies skolotājai Ingūnai Gailei!

Seminārs

Cēsu Valsts ģimnāzija organizē semināru un meistarklasi klašu audzinātājiem un direktoriem, direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, audzinātāju MA vadītājiem, pedagogiem interesentiem "Kompetencēs balstīta cilvēkdrošība un orientēšanās vērtību pamatnostādnēs" 6.decembrī plkst.11.00 - 17.00 Cēsu Valsts ģimnāzijā (Leona Paegles ielā 1, Cēsīs). Seminārs tiek organizēts ar mērķi: Sniegt pedagogiem antropoloģijas zinātnē balstītas zināšanas par skolēnu apziņas/ personības struktūru un tās pedagoģiskās vadīšanas iespējām, kā arī sniegt pedagogiem jaunas ierosmes un papildināt zināšanas turpmākam darbam! Semināra dalībnieki saņems apliecību (6 stundas).

Iespēja reģistrēties dalībai seminārā: https://goo.gl/forms/M7n7ns1JQaIIqNL12 līdz 2016.gada 4.decembrim

Seminārā tiks analizēti jautājumi par vērtību orientāciju un skolēnu tikumiskās audzināšanas metodoloģiju; kas ir cilvēkdrošība? cilvēka garīgā, morālā, ētiskā, fiziskā drošība, jautājumi par drošību ģimenē. Nodarbības par sabiedrībā aktuālajiem jautājumiem vadīs Latvijas Kristīgās Akadēmijas rektore, profesore Skaidrīte Alma Gūtmane. Profesore ir vairāku sabiedrisko organizāciju dibinātāja un iniciatore, aktīvi darbojas starptautiskās organizācijās,karitatīvā sociālā darbinieka profesijas koncepcijas autore, supervizora profesijas standarta koncepcijas autore, "LKrA Zinātniskie raksti" galvenā redaktore , kā arī darbojas vairāku redkolēģiju sastāvā, ilgstoši vadījusi un ieviesusi starptautiskos zinātniskos projektus, ir sarakstījusi monogrāfijas un mācību grāmatas un metodisko literatūru, daudzas zinātniskās publikācijas, aktīvi uzstājās starptautiskās zinātiskās konferencēs Latvijā un ārzemēs , izstrādājusi LKrA pedagoģisko metodoloģiju, ar lielu atdevi ilgus gadus strādājusi pedagoģijas jomā utt. Tikšanās ar cienījamo profesori S.A.Gūtmani ir baudījums, atklāsme, domu attīrošs notikums!

Meistarklasi "Klases audzinātāja dzīvesziņa" vadīs Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogi Inese Lazdiņa un Reinis Lazdiņš, kuri dalīsies ilgu gadu pieredzē: portfolio, karjeras izglītības koncepti, "3P likums", vecāku sapulču organizēšana un vadīšana, ārpusstundu klases pasākumu organizācija, Žetonu vakari un izlaidumi u.c. tēmas.

Pieteikuma anketā iespējams jau savlaicīgi iesniegt savus jautājumus gan profesorei S.A.Gūtmanei, gan skolotājiem Inesei un Reinim Lazdiņiem.

Esiet laipni aicināti baudīt 2.Adventa nedēļas pasākumu ģimnāzijas zālē!

Paldies par atbalstu ģimnāzijas labvēlim PKS "Straupe".


 Dace Baltiņa - CVĢ karjeras konsultants/metodiķe (pasākuma kontaktpersona)

e -pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pielikumi:
Download this file (programma_0612.doc)programma_0612.doc96 kB

Literārais konkurss" Gaujas prēmija"

Sveicam Elīzu Martu Stangaini ar iegūti 1. vietu, Melisu Kaškuru ar iegūto 2. vietu un Līvu Ņizinu ar iegūto atzinību "Gaujas prēmijas" konkursā!

Konkursu organizē Ādažu vidusskola, to atbalsts Ādažu novada pašvaldība.

Paldies Ādažu vidusskolai un Rīgas Jaunā teātra aktierim Gatim Gāgam par saturīgo un emocionālo pasākumu!

Radošajam konkursam skolēnus konsultēja skolotājas Sandra Nagle un Ina Gaiķe. Paldies!