Erasmus+ projekts „Dzimumu atšķirības: saprast vienam otru dažādos līmeņos”

No 2018. gada 4. - 10. novembrim sešas CVĢ skolnieces - Paula Miķelsone, Linda Zārdiņa, Līga Lāce - Sējāne, Elīze Ropša, Betija Anna Skrastiņa, Estere Anna Aploka un skolotājas Ineta Ābola, Ilze Kricka kopā ar Spānijas, Itālijas un Vācijas izglītības iestāžu audzēkņiem uzsāka Erasmus+ projekta „Dzimumu atšķirības: saprast vienam otru dažādos līmeņos”  īstenošanu. Projekta dalībnieku pirmā tikšanās vieta bija Vācijas pilsētā Fīrzenā (Viersen) Erasmus fon Rotterdam ģimnāzijas telpās. Projektā kopumā darbojās 12 pedagogi un 36 skolēni.

Skolēni tika iesaistīti komunikāciju veicinošās aktivitātēs, dažiem rīta pusē bija iespēja apmeklēt mācību stundas ģimnāzijā. Kopumā šajā nedēļā skolēni ieguva bagātīgu pieredzi, dzīvojot un darbojoties multikulturālā vidē, kā arī iepazīstot dažādu tautību skolēnus un viņu ikdienu, jo jaunieši dzīvoja viesģimenēs.

Neaizmirstams piedzīvojums visiem bija Tomasa Saračeno (Tomas Saraceno) interaktīvās instalācijas „In Orbit” apmeklējums Diseldorfas modernās mākslas muzejā, pilsētas panorāmas un Vācijas lielākās upes Reinas vērošana no 240 m augstā Diseldorfas TV torņa. Pēcpusdienā bija tikšanās ar Vācijas Kristīgo demokrātu partijas (CDU) deputātu, kurš pārstāv  Ziemeļreinas un Vestfālenes federālo zemi un ir Fīrzenas Erasmus von Rotterdam ģimnāzijas absolvents. Kad siltajā pievakarē projekta dalībnieki bija pabeiguši slēpņošanu (geocaching) Diseldorfas Media Harbor rajonā, viņi piedzīvoja iespaidīgu saulrietu pilsētas promenādē, kur tika uzņemtas daudzas īpaši skaistas fotogrāfijas. Žēl, ka cauri Diseldorfas vecpilsētai,  kura mums nedaudz atgādināja Rīgu, ierobežotā laika dēļ bija jādodas ātrā solī.

Ne mazāk iespaidīga un atmiņā paliekoša bija ekskursija uz kādreizējās Vācijas Federatīvās Republikas  galvaspilsētu Bonnu. Tur muzejā „Haus der Geschichte” interaktīvā veidā skolēni tuvāk iepazinās ar Vācijas vēsturi pēc 1945. gada un gida pavadībā izstaigāja kluso bijušās VFR valdības iestāžu rajonu Reinas krastā, kur šobrīd atrodas masu mediju kompānijas DW galvenā mītne, 18 ANO institūcijas, Pasaules konferenču centrs (World Conference Center Bonn), Vācijas prezidenta villa Bonnā (Hammerschmidt Villa) un citi svarīgi objekti.

Nenoliedzami, šī bija īpaša nedēļa visiem projekta dalībniekiem: jauni draugi, intensīva komunikācija angļu valodā, spilgti, neaizmirstami iespaidi. Projekts noslēdzās ar sirsnīgu, vāciešiem ierastu kopā sanākšanu skolā, kur visi projektā iesaistītie skolēni, skolotāji un viesu ģimenes pulcējās pie bagātīgi klāta vakariņu galda un teica viens otram mīļu paldies par kopā pavadītajām dienām.

Ineta Ābola un Ilze Kricka