Erasmus+ projekta "Stand up, speak out!" vizīte Rumānijā

Sestdiena un svētdiena (06.04. – 07.04.)
Pirmās dienas Rumānijā pavadījām ar viesģimenēm. Iepazinām pilsētiņas skaistākās vietas un devāmies pastaigās pa kalniem. Apmeklējām Drakulas Hoteli un citus populārākos apskates objektus. Uzzinājām par Rumānijas kultūru un tradicionālajiem ēdieniem.

Pirmdiena (08.04.)
No rīta devāmies uz Nasaudas ģimnāziju un pirmo reizi satikāmies ar projekta dalībniekiem no Spānijas un Itālijas. Rumānijas skolotāji mūs iepazīstināja ar skolas izkārtojumu un klasēm. Mums pasniedza īpašus Erasmus+ kreklus. Tos nēsājot jutāmies kā viena ģimene. Arī pusdienojot apspriedām mums svarīgās tēmas ar jaunajiem draugiem. Kopīgi devāmies uz tradicionālo tērpu muzeju kā arī klosteri. Vakaru pavadījām ar viesģimenēm, apgūstot jaunas galda spēles un stāstot par Latvijas tradīcijām.
Otrdiena (09.04.)
Rīts sākās ar skolēnu koncertu. Tajā piedalījās skolas koris un dažādi vokāli instrumentāli ansambļi, solisti, kā arī moderno deju kolektīvi. Pēc pusdienām piedalījāmies radošās darbnīcās un sporta spēles. Vakaru pavadījām viesģimenēs un izpētot pilsētu.

Trešdiena (10.04.)
No rīta devāmies uz skolu. Tur mūs sagaidīja pārējie projekta dalībnieki. Kopīgi piedalījāmies lekcijā “Cyberbullying”. Vēlāk izmēģinājām prasmes radošajās darbnīcās, spēlējām futbolu un volejbolu. Pēc pusdienām devāmies ekskursijā uz blakus pilsētiņu. Tur apskatījām baznīcas un skatu torni. Vakaru pavadījām staigājot pa pilsētu kopā ar pārējiem projekta dalībniekiem.

Ceturtdiena (11.04.)
No rīta atvadījāmies no viesģimenēm un devāmies uz pilsētu Cluj Napoka. Braucām ar itāļiem, spāņiem un dažiem rumāņiem. Sākumā apskatījām sāls raktuves, kurās bija iespēja doties laivu izbraucienā, vērot lielisko skatu un pat uzspēlēt galda tenisu vai mini golfu. Vēlāk devāmies uz iepirkšanās centru, kurā varējām pusdienot un iepirkties. Pēc tam sekoja projekta skumjākā daļa – atvadas. Vakarā devāmies uz viesnīcu, lai gatavotos nākamās dienas lidojumam uz Latviju.

Skolotājas Anita Alhimova, Natālija Volkova un 11. klases skolēni Anete Kalniņa, Edgars Krūmiņš, Arta Soboļeva, Mišela Vinogradova, Justīne Mūrniece, Patrīcija Logina, Konstance Rute Krieviņa un Marta Kļaviņa.