CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA

Dome

Skolēnu dome 2018./ 2019. mācību gadā

Skolēnu domes aktivitātes pirmajā pusgadā

2018./2019. mācību gada pirmajā semestrī, drīz pēc pirmajām sēdēm, domes darbs sākās ar Fukšu nedēļas pārraudzīšanu. Šis pasākums izdodas tad, kad dome apvieno prātus ar 8. un 11. klasēm, lai sagādātu jaunpienācējiem neaizmirstamus piedzīvojumus un uzdevumus, kļūstot par pilntiesīgiem skolas audzēkņiem. Viens no uzdevumiem bija apvienot kādu populāru dziesmu ar dzīvnieku, un pasākumā redzējām, kā ir iespējams apvienot dziesmu „U Can’t Touch This” ar sliekām, izveidojot smieklīgu un interesantu priekšnesumu . Tradīcijas nevar lauzt – Fukši noslēdzās ar gada pirmo balli.

Tieši nākamajā dienā pēc Fukšu noslēguma atzīmējām Skolotāju dienu. Bijām sagatavojuši mazliet netradicionālāku pasākumu – skolotājiem bija jāveic dažādas aktivitātes, pat savstarpējas dziesmu cīņas, lai padarītu šo dienu, kas noslēdzās ar kopīgu Aleles rituālu, atšķirīgu no pārējām svētku reizēm.

Oktobra beigas skolai ir īpašas, jo svinam Cēsu Valsts ģimnāzijas dzimšanas dienu, kad jau no agra rīta skolas apkārtnē skan mūzika, visi skolā ierodas svētku drēbēs un piesprauž žetonus, par ko parūpējamies mēs - dominieki. Kā jau kārtīgai jubilejai pienākas, vakarā bija balle, kas palikusi atmiņā daudziem, jo uzstājās duets “Transleiteris”.

2018. bija arī Latvijas Simtgades gads, tāpēc patriotu nedēļu sākām ar skolas tradīciju - kopīgu došanos lāpu gājienā. Visu nedēļu skolas gaiteņos valdīja latviskas noskaņas.

Nākamajā dienā pēc Simtgades svētkiem izsludinājām fotokonkursu, lai 1. stāvs rotātos ar jaunām bildēm. Skolasbiedri bija ļoti aktīvi, un tika iesūtīti vairāk nekā 200 attēli, kas krietni lika pasvīst vērtēšanas komandai. Uzvarējušie attēli ir pelnījuši arī jaunus fotorāmjus, tāpēc jaunais 1. stāva noformējums būs apskatāms februāra sākumā.

Decembra vidū organizējām kaut ko vēl nebijušu – skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņu. Pirmdienas pēcpusdienā aptuveni 10 skolas uzņēmumi piedāvāja plašu produktu klāstu  – sveces, kosmētiku, batikotus maisiņus, pat austersēnes un iespaidīgas gaismošanas un skaņošanas iespējas.

Gadu noslēdzām ar Ziemassvētku balli, kurā par mūziku parūpējās mūsu pašu grupas. Šoreiz - “Unloved by Gravity” un “Grēki”.  Ballē uzstāties pašu grupām ir sena mūsu skolas tradīcija, kuru atjaunojām pagājušajā pavasarī pasākumā „Spuldze 2018”, kura  guvu lieliskas atsauksmes. 

Atskatoties uz pirmo pusgadu, varam teikt, ka esam labi pastrādājuši. Mācību gada otrajai pusei mums ir lieli plāni.  Organizēsim gan ierastas, gan iepriekš nebijušas izklaides un, protams, 5. aprīlī notiks „Spuldze 2019”!

Lai foršs gada turpinājums!

Elīza Marta Stangaine un Agris Ratniks

 Skolēnu dome 2017./ 2018. m.g.

Pagājušajā mācību gadā mēs, Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēnu dome, sevi apliecinājām, organizējot skolēnu pašpārvalžu sadraudzības pasākumu “Spuldze 2018”. Uz skolu brauca un nāca mūsu draugi no citām skolēnu pašpārvaldēm, ar kuriem spriedām, kā uzlabot domju darbību, kā arī nenopietnākus tematus – kas ir 21. gadsimta Rainis un ko darīt, ja kurpju rūpnīca uzražotu 100 kreisās kājas kurpju, bet nevienu labajai kājai.

Rezultātā sadraudzējāmies ar Madonas, DACVĢ un Cēsu novada Jauniešu domes locekļiem, izbaudījām Jauniešu mājas, Vecpilsētas kebaba, Kārumlādes un veikala “Krista” viesmīlību un beigās kārtīgi izlikām visu enerģiju skolas ballē, kur par ritmu lieliski rūpējās mūsu skolas grupas. Ik pa laikam atlaidām elpu „chill” zonā 2. stāva gaitenī, spēlējot galda spēles. 

Šī pasākuma emocijas un lielais darbs, ko mēs tajā ieguldījām, pierādīja, ko mēs, jaunieši, spējam paveikt.
Esmu pagodināts, ka prezidenta pārvēlēšanas sapulcē tieši man tika uzticēts pārņemt prezidenta Mārtiņa Tilaka stafeti un turpmāk darboties skolēnu domē ne tikai ikdienas darbu darītāja, bet arī vadītāja amatā.

Es vēlos, lai šogad visas skolas domes aktivitātes un pasākumi ir augsti, spraigi un mums visiem interesanti un baudāmi.
 Es to nevaru paveikt viens, tāpēc ir nepieciešama Jūsu palīdzība un sadarbība, kā arī vajadzības gadījumā kāds asāks vārds un padoms.

Ja vēlies darboties skolas skolēnu domē, tad dod ziņu  man vai viceprezidentei Elīzai Stangainei!

Tiekamies!

Agris Ratniks,
Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēnu domes priekšsēdētājs