Erasmus+ Rumānijā

No 19.marta līdz 26.martam Erasmus+ projekta Schools for a Greener Europe” ietvaros, četri Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni (Keita Koreņkova, Emīls Lācis-Sējāns, Adrija Lāce, 7.a klase un Anna Krakope, 8.a klase) kopā ar diviem skolas darbiniekiem (Karīna Rutmane, Andra Greiškāne) devās uz Rumānijas pilsētu Džiurdžiju, lai ņemtu dalību pirmajā klātienes projekta sapulcē.

Visas nedēļas garumā skolēniem bija iespēja izglītoties un apdomāt savu attieksmi pret atkritumu šķirošanu un otrreizēju lietu izmantošanu.

Projekta sapulces ietvaros, skolēni ņēma dalību radošajās darbnīcās, izmantojot dažādus otrreiz lietojamus iepakojumus un lietas. Saistībā ar darbnīcām, skolēni visspilgtāk atceras izveidotos puķu podus no dažāda izmēra platmasas pudelēm, kurus izdekorēja un apgleznoja pēc saviem ieskatiem. Gala rezultāts bija ļoti krāsains un Džiurdžijas skolas pagalmā tika izveidots plašs ziedu dārzs no skolēnu viedotajiem puķu podiem un košajiem pavasara ziediem.

Apmeklējot Comanas dabas rezervātu un Neajlov upes deltu, kura lepojas ar savu unikālo bioloģisko daudzveidību, skolēni piedalījās arī praktiskā darbnīcā, kurā izveidoja savu papīra lapu. Keita Koreņkova (7.a) atceras, ka viņai ļoti patika viņas izveidotā papīra lapa, jo neviena no izveidotajām lapām nebija vienāda un tajā bija dažādi akcenti – ziedlapas, zāle, utml.

Anna Krakope (8.a) no projekta sapulces izceļ tieši koku stādīšanas akciju sadarbībā ar rumāņu nevalstisko organizāciju “More Green”. Par koku stādīšanas akciju  Keita Koreņkova (7.a) stāsta, ka viņa cer, ka kādu dienu viņai būs iespēja  tur aizbraukt atkal, lai paskatītos, kā šie iestādītie koki izauguši.

Nedēļas laikā bija iespēja iepazīties arī ar rumāņu kultūru un tradīcijām, baudot gardos rumāņu ēdienus, dodoties eksursijā pa Džiurdžiju un Bukaresti, kura neastāja mūs vienaldzīgus ar savu skaisto arhitektūru. Adrija Lāce (7.a) atzīst, ka labprāt tur atgrieztos vēlreiz!

Emīls Lācis-Sējāns (7.a) dalās pārdomās, ka darba dienu vakari ir bijuši vislabākie, jo tad visi varējuši saiet kopā, komunicēt, iepazīties un labi pavadīt laiku.

Keita Koreņkova (7.a) secina, ka projektā ir iegūta pieredze, emocijas, daudz jaunu draugu, iegūts jauns pasaules redzējums un pati arī kļuvusi patstāvīgāka. Keita saka, ka viņa noteikti centīsies dzīvot zaļāk!

Sagatavoja Karīna Rutmane

Cēsu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja

 

 

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534
Vispārējās aprūpes māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv