CVĢ komanda pārstāvēs Latviju konkursa Samsung "Solve for Tomorrow" Baltijas valstu finālā

Publicēts: 07.12.21

2021. gada maijā divas Cēsu Valsts ģimnāzijas komandas - "Trīs Musketieri” (Madara Vildere, Amēlija Čeiča un Katrīna Anna Pelša) un "79th element" (Ralfs Trofimovs, Šarlote Luīze Odziņa, Līga Lapsiņa un Betija Anna Skrastiņa) pieteica savu dalību konkursā Samsung "Solve for Tomorrow", lai, izmantojot tehnoloģijas, radītu veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi.

Komanda "Trīs Musketieri” pirmajā kārtā izstrādāja ideju par mobilo ierīču aplikāciju ģimenēm, ar kuras palīdzību varētu labāk iepazīt dažādus Latvijas apskates objektus. Apmeklējot apskates vietu un izpildot attiecīgo uzdevumu, var iegūt punktus. Punkti tiek krāti un apmainīti pret atlaižu kodiem vietējās ēdināšanas iestādēs un mazajos uzņēmumos.

Komanda "79th element" strādāja pie idejas, kā risināt jauniešu mācīšanās problēmas. Viņi izstrādāja lietotni eruditio.lv, kurā skolēns varētu apmācīt citu skolēnu, kuram ir problēmas vai nepieciešama palīdzība mācībās, un skolēniem būtu iespēja arī plānot savu dienu.

Abas komandas iekļuva konkursa otrajā kārtā, kurā varēja piedalīties 25 komandas no visas Latvijas.

Otrajā kārtā komandas piedalījās meistarklasē, apguva dizaina domāšanas pamatprincipus un kopā ar zinošiem ekspertiem attīstīja savas idejas, izveidojot lietotņu prototipus.

Konkurss vienlaicīgi norisinās visās trīs Baltijas valstīs.

Madara Vildere, Amēlija Čeiča un Katrīna Anna Pelša izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju konkursa Baltijas valstu finālā, kurā sacentīsies ar citu valstu labākajām komandām.

Komandu skolotāja - konsultante Ieva Lapsiņa

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv