Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētājiem pievienojās Pļaviņu vidusskolas skolniece

Publicēts: 07.04.24

“Šī gada 6. aprīlī man bija vienreizēja iespēja pievienoties Cēsu Valsts ģimnāzijas komandai nacionālajā debašu turnīrā Jelgavā, debatējot par rezolūciju, vai Baltijas valstīm vajadzētu vai nevajadzētu tikt apvienotām aliansē.
​Protams, bija zināms uztraukums par dalību šaja turnīrā, jo šī bija mana pirmā pieredze, debatējot ārpus debašu pulciņa sienām. Tomēr nolēmu izkāpt no savas komforta zonas, izmēģināt kaut ko jaunu un nu, retrospektīvi atskatoties uz šo izvēli, varu viennozīmīgi teikt, ka tas bija viens no labākajiem lēmumiem, kuru esmu pieņēmusi.

Liels paldies noteikti jāsaka jauniešiem, ar kuriem man bija tas gods būt vienā komandā, jo viņi ne tikai kliedēja neskaidros jautājumus, pārskatīja manis veidotos lietas materiālus, bet arī deva vērtīgus padomus un iedrošinošus vārdus brīžos, kad piezagās šaubas, vai spēšu pildīt sev piešķirtos pienākumus. Kā arī jāpasakās Cēsu Valsts ģimnāzijas debašu pulciņa vadītājai Laumai Abramsonei par sniegto iespēju pievienoties šiem fantastiskajiem jauniešiem. Un, protams, arī manas skolas, Pļaviņu vidusskolas, debašu pulciņa vadītājam, kas mani ievadīja debašu pasaulē.

Biju pirmā runātāja - man bija jāatklāj debates un jāieklāj pamati pārējo runātāju lietām. Pirmajā aplī, kurā spēlējām pret Bauskas ģimnāzijas komandu, uztraukums bija vislielākais, bet pamazām, spēlējot apli pēc apļa, pieauga pārliecība par uzbūvēto lietu un tās pasniegšanas spējām.

Visvairāk man patika turnīra sniegtā iespēja satikt dažādus cilvēkus un dzirdēt viņu interpetācijas par rezolūcijas argumentu niansēm. Bet visliekākais pārsteigums man bija tas, ka mēs uzvarējām mūsu sāncenšus. Un turpinājām uzvarēt. Tika paziņots, ka esam iekļuvuši finālā. Sākumā nespēju noticēt savām ausīm, likās, ka esmu pārklausījusies. Šis taču ir mans pirmais turnīrs, kāds vēl fināls? Bet es nebiju pārklausījusies un jau drīz attapos lielas auditorijas priekšā, aizstāvot Baltijas alianses vitālu nepieciešamību. Uztraukums bija neaprakstāms (sajutos kā 9. klases latviešu valodas eksāmena runas daļā), bet, spītējot tam, ka opozīcijas argumentācija bija strukturēta un pārdomāta, mūsu komanda tomēr izrādījās pārāka.

Kopumā vērtējot, šī bija fantastiska pieredze. Un es vēl joprojām nespēju noticēt, cik pozitīvs bija gala rezultāts.”

/Pļaviņu vidusskolas debatētāja Vendija Kažemaka/

Attēlā: Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni Ella Elizabete Murma, Mārcis Andersons un Vendija Kažemaka

Mācies Cēsu Valsts ģimnāzijā

11 iemesli, kāpēc mācīties Cēsu Valsts ģimnāzijā

Iepazīsties un izvēlies gudri, nāc uz Cēsu Valsts ģimnāziju!

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv