Cēsu Valsts ģimnāzijas dziedošie kolektīvi

Publicēts: 13.07.21

"Kur dziesma skan, tur laime mīt", tā varētu teikt par Cēsu Valsts ģimnāzijas trim dziedošajiem kolektīviem.

Jauniešu koris "Tomēr" ir kā dzīvs organisms, kurš mainās, katru jaunu mācību gadu uzsākot. Tas ir viens no Latvijas labākajiem skolu jaukto koru kolektīviem, kur darboties var katrs dziedāt gribošs Cēsu Valsts ģimnāzijas jaunietis. 2020./2021. mācību gadu kolektīvā darbojās 73 dziedātāji. Lai gan mēģinājumi notiek agri no rīta, tomēr par apmeklējumu nevar sūdzēties, tādēļ ļoti iepriecina jauniešu atbildības sajūta un vēlme kopā muzicēt. Spilgtā atmiņā ir Latvijas Valsts simtgades koncerts Krimuldas tautas namā kopā komponistu Jāni Lūsēnu un Krimuldas jauniešu simfonisko orķestri. Šo koncertu 2019. gada 4. maijā atskaņojām Vidzemes koncertzālē "Cēsis". Pēdējie divi gadi ir bijuši ļoti grūti. Tikāmies tikai Zoom platformā. Daudzi dziedātāji vēlējās strādāt pa vienam, lai neaizmirstu savu dziedātprasmi. Nākamajā gadā sāksim jaunu sezonu ar pašu izvēlētu repertuāru, jo ar e-Dziesmu svētku video rullīti noslēdzām rūpīgo gatavošanos XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem.

Meiteņu koris "Volante" - ļoti dzīvespriecīgs un atsaucīgs kolektīvs. Kora nosaukums nozīmē "draisks, lidojošs". Tā arī aizrit mūsu kora mēģinājumi, viegli, ar dzīvesprieku, ar elpošanu, vingrošanu, dažādiem stājas vingrinājumiem. Koris piedalās visos skolas un novada organizētajos pasākumos. 2019. gadā ar prieku uzņēmām ielūgumu piedalīties Hanzas dienās Krievijas pilsētā Pleskavā. Tā bija pilnīgi jauna pieredze kopā ar izcilākajiem Krievijas jauniešu koriem un Pēterburgas jauniešu simfonisko orķestri. Protams, arī meiteņu kora sastāvs mainās katru gadu. Šo mācību gadu kolektīvā beidz dziedāt 13 devīto klašu meitenes, bet septembrī gaidīsim jaunas dziedātājas.

Jauktais vokālais ansamblis "Subito" - Cēsu Valsts ģimnāzijas pasākumu neatņemama sastāvdaļa. Kolektīvs regulāri piedalās skatēs un konkursos, gūstot augstus rezultātus. Ansambļa dalībnieki ir muzicējuši gan Cēsu veco ļaužu pansionātā, gan sv. Jāņa baznīcā un muzejā. 2018. gadā kolektīvs priecēja Maskavas latviešu skolas jauniešus un viņu vecākus. Un dziedātājiem bija iespēja iepazīties ar Maskavas skaistākajām vietām. Arī ansambļa dalībnieki ar lielu atbildību apmeklē mēģinājumus, lai apgūtu sarežģītu repertuāru, kurā ir visdažādākā programma, no latviešu tautas dziesmām, klasiskās mūzikas līdz džezam. Arī šis kolektīvs jaunajā mācību gadā gaida jaunus dziedātājus.

Koru diriģente Ilga Šķendere

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv