Erasmus+ projekta vizīte Vācijā

Publicēts: 25.11.21

No 7. līdz 14. novembrim Vācijas pilsētā Fīrzenā notika pirmā Erasmus+ projekta "Learning for a Future between Tradition and Trend" partnervalstu satikšanās. Nedēļas laikā skolēni un skolotāji devās uz pieņemšanu pie Fīrzenas pilsētas mēra, piedalījās dažādās aktivitātēs gan Erasmus von Rotterdam ģimnāzijā, kura, pēc skolēnu novērojumiem, bija daudz lielāka un plašāka nekā Cēsu Valsts ģimnāzija, gan piedalījās aktivitātēs ārpus tās, pārstāvot savu skolu un valsti diskusijās par labāku un ilgtspējīgāku nākotni.

Diena, kura bija veltīta tēmai “Ēdiens nākotnei”, dalībnieki gatavoja, prezentēja un diskutēja par ilgtspējīgu ēdienu. Skolēni stāsta, ka diena bija interesanta, jo tā bija iespēja uzzināt vēl daudz jauna par gatavošanu ne tikai no savām viesģimenēm, bet arī citiem projekta dalībniekiem un atzīst, ka apmainījās ar garšīgām receptēm, kuras noteikti ieteiks arī saviem draugiem.

Bonnas apmeklējuma laikā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Vācijas vēstures namu (“House of history”) un ņemt dalību Eiropas Komisijas organizētajā darbnīcā, kurā iepazinās ar Eiropas Komisijas darbu un grupās veidoja Eiropas šausmu stāstu, kurš bija saistīts ar tēmu “Eiropas Savienība nākotnei”. Skolēni atceras, ka tieši muzeja apmeklējums ir palicis atmiņā visspilgtāk. Tajā varēja iepazīt Vācijas vēsturi no 1945. gada līdz mūsdienām. Ļoti uzskatāmi bija attēlots Vācijas sadalījums 2 daļās, un interesanti bija arī redzēt nesenākus notikumus jau apvienotajā Vācijā. Viņuprāt, šī bija lieliska iespēja uzzināt ko vairāk arī par Latvijas vēsturi, jo varēja saskatīt dažādas līdzības, kā arī pamanīt, ka vairāki notikumi Vācijā ietekmējuši arī dzīvi šeit. Viena no skolniecēm vērš uzmanību, ka visvairāk viņu iepriecināja tas, ka visi skolēni uzmanīgi klausījās un tiešām vēlējās uzzināt vairāk. Viņa cer, ka arī Latvijā drīz būs tik plaši un moderni muzeji, kuros iepazīt mūsu valsts vēsturi.

Tēmas “Enerģija nākotnei” ietvaros, apmeklējām arī Zollverein Ogļu raktuves rūpniecisko kompleksu Esenē, kas ir milzīgs bijušais rūpnieciskais objekts, kas tagad ir pārtapis par muzeju.
Dienā, kura bija brīva no skolas organizētajām aktivitātēm, latviešu skolēni kopā ar saviem viesģimeņu skolēniem brauca uz Diseldorfu. Uz turieni viņi devās ar vilcienu, kas jau bija daļa no piedzīvojuma. Tika apskatīta pati pilsēta, tika uzbraukts augšā Diseldorfas TV tornī. Neskatoties uz to, ka laiks bija ļoti mākoņains un bija slikta redzamība, tas neesot izbojājis jautrību un piedzīvojumu.

Atskatoties uz notikušo braucienu, skolēni stāsta, ka ļoti novērtēja faktu, ka visas viesģimenes pieņēma viņus kā “savējos”, atbalstot, rūpējoties, komunicējot ar viņiem, neskatoties uz dažkārt esošo valodas barjeru. Skolēni labprāt pavadīja laiku kopā ne tikai paša projekta kopīgajās aktivitātēs pa dienu, bet arī pēc tām, piemēram, apmeklējot boulingu, kura arī esot bijusi ļoti laba saliedēšanās aktivitāte.

Kā viens no nedēļas spilgtākajiem pasākumiem, kurš skolēniem ir palicis atmiņā bija atvadu ballīte. Tajā visi skolēni kopā pavadīja laiku, runājās, dejoja un iepazina viens otru tuvāk. Vienīgais mīnuss, par kuru skumst skolēni ir tas, ka ballīte notika pēdējā dienā un drīz pēc tās bija jādodas mājās. Skolēni atzīst, ka visi apmaiņas programmā satiktie cilvēki bija ļoti draudzīgi un jautri, un viņi priecājas, ka neskatoties uz pasaulē notiekošo situāciju viņiem visiem bija iespēja satikties!

Projekta vizītē piedalījās 10. klašu skolnieces Amēlija Čeiča, Zane Keiša, Loreta Kirilova, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša, Alise Ozola, Elza Evelīna Abzalone, Žanete Leila Smilga, Kristī Ozola un skolotājas Karīna Rutmane, Laila Ruķe.

Sagatavoja Karīna Rutmane
Cēsu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv