Projekta sanāksme Horvātijā

Publicēts: 15.04.19

No 31. marta līdz 6. aprīlim CVĢ skolnieces Madara Vildere (7.b), Evelīna Abramova (7.b), Līga Lapsiņa (8.a), Katrīna Ungura (8.a) un Evija Velvele (8.b) kopā ar skolotājām Elzu Strazdiņu un Vinetu Stīpnieci devās uz Horvātijas otru lielāko pilsētu Splitu Erasmus+ projekta „Innovation = Motivation” kārtējo sapulci.

Horvātijas, Spānijas, Vācijas, Anglijas, Itālijas un Latvijas pedagogi un skolēni caur kopīgām aktivitātēm, sapulcēm meklē inovatīvus risinājumus aktuālajai problēmai Eiropā – priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai.

Kā jau šajā projektā pieņemts skolēnus uzņēma viesģimenēs, kas sekmēja komunikācijas prasmes, papildināja pasaules pieredzi un sniedza ieskatu Horvātijas tautas tradīcijās un kultūrā.

Katras valsts skolēniem bija uzdevums sagatavot prezentāciju par kādu no iepriekš saplānotajiem uzdevumiem. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēniem bija divi uzdevumi –sagatavot prezentāciju par Horvātijas ģeogrāfiju, karogu, himnu un kā motivēt skolēnus mācīties.

Īpaši tuvu iepazinām vietējo skolu, bet mums bija arī iespēja apmeklēt Splitas universitātes Ķīmijas un tehnoloģiju fakultāti, kurā noklausījāmies prezentāciju par iespējām šajā universitātē mācīties, kā arī bija iespējams iepazīt kuģniecību (navigāciju), un pašiem skolēniem veidot organiskās ziepes, kas attīstīja prasmes un sniedza ieskatu nākotnes profesijās.

Horvātijas pedagogi bija noorganizējuši dažādas ekskursijas, kas ļāva iepazīt Horvātijas un Splitas pilsētas vēsturi un vēsturiskās vērtības. Apmeklējām:

  • Etno ciematu Stella Croatia, kur mums sniedza ieskatu uzņēmējdarbībā – organiskā produkcijas tapšanā un pārdošanā, iepazinām Vidusjūras un ekoloģisko olīvkoku augšanas vietas.
  • Sinja pilsētu, kur tika iepazīta UNESCO Nemateriālā mantojumu sarakstā iekļautās Sinjska alka sacensību būtība, apmeklējām tam veltīto muzeju un zirgu audzētavu.
  • Ekskursijā pa Splitu iepazinām tās vēsturisko mantojumu – Diokletiāna pili, vecpilsētu un Rivas promenādi.

Skolēnu prasmes tika veicinātas arī caur e-vides programmu izpēti un gamification aplikāciju iepazīšanu, kā piem., Kahoot izmantošanu e- vidē.

Skolēnu savstarpējo attiecību nostiprināšana un multikulturālisma veicināšana caur citām aktivitātēm – orientēšanās vecpilsētā, T kreklu, krūžu aprakstīšana ar seno horvātu valodu.

Kopā būšana, draudzība, katra aktivitāte, līdzi paņemtie pašu darinātie priekšmeti un suvenīri būs kā atgādinājums par šo tikšanos, lai atkal rudenī satiktos Vācijā.

Informāciju sagatavoja Elza Strazdiņa un Vineta Stīpniece

Seko līdzi projekta aktualitātēm:

Projekta mājas lapā
https://sites.google.com/vedruna.es/innovation-motivation/home

Erasmus+ Project Results Platform
https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/2018-1-ES01-KA229-051094

FACEBOOK
https://www.facebook.com/InnovationMotivation-Against-Early-School-Leaving-239138623660293/

eTwinning
https://live.etwinning.net/projects/project/180115

PADLET
https://padlet.com/angelaerkic/gzrt2zzqaibl

Aktualitātes

22. februārī iestājpārbaudījumi (6. klašu skolēniem) latviešu valodā un matemātikā

6. martā Žetonu vakars

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pastscvg@inbox.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv