Prezentācija “Atbalsts Ukrainai. Kā rīkoties krīzes situācijā?”

Publicēts: 30.05.24

Sagatavoja: Laila RUĶE /matemātika /klases audzinātāja

Prezentācija paredzēta 7.-12. klašu skolēniem un viņu vecākiem, lai apkopotā informācija atvieglotu iespēju būt informētiem, kā rīkoties krīzes situācijā. Prezentācijas daļa slaidu tika gatavoti, atsaucoties uz notikumiem Ukrainas teritorijā.

Tēma izskatīšanai tiek plānota apm. 40 minūtes klases stundā. Prezentācijas demonstrācijas laikā norisinās aktīva diskusija, kuras laikā skolēni pastāsta jaunāko lasīto un dzirdēto informāciju no oficiālajiem medijiem par notikumiem Ukrainā. Ieteicams arī izspēlēt lomu spēli. Skolēni uzraksta uz lapām par tām lietām ko viņi ņemtu līdzi krīzes situācijā. Pēc tam, kad apm. 10 minūšu laikā skolēni ir katrs individuāli veikuši pierakstu vai priekšmetu zīmējumus, informāciju var apspriest grupās, kas veidotas pēc nejaušības principa, modelējot dažādus gadalaikus, laika apstāļus un pārvietošanās iespējas katrai grupai. Pēc modeļa izspēles notiek apspriešana par emocionālo stāvokli, kādi fiziskie resursi tika patērēti, cik skolēni klasē būtu reāli gatavi šādā spriedzē pieņemt lēmumus, ja tuvumā neatrastos vecāki, pedagogi u.c pieaugušie. Skolēni var veidot arī savu ieteikumu infografiku vai plakātu un to paskaidrot saviem klases biedriem.

Kā ilustratīvs atbalsta materiāls ir izmantojams arī klases vecāku sapulcē, lai rosinātu kopīgi ar saviem bērniem mājās neformālā vidē izrunāt par uzvedību krīzes situācijā, kā arī par iespējamo atbalstu Ukrainas bēgļiem Latvijā/novadā/pilsētā.

Sarunā var pievērsties arī par labdarības organizācijas https://www.ziedot.lv  darbību un nozīmi Latvijas jaunāko laiku vēsturē.

Ukrainakrizessituacija.pdf (1.92 MB) - Lejuplādēt

Mācies Cēsu Valsts ģimnāzijā

11 iemesli, kāpēc mācīties Cēsu Valsts ģimnāzijā

Iepazīsties un izvēlies gudri, nāc uz Cēsu Valsts ģimnāziju!

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv