10.c klase dodas pa Aleksandra Čaka pēdām

Publicēts: 22.10.21

Septembri noslēdzām, dodoties nelielā, tomēr aizraujošā  izbraucienā uz galvaspilsētu. Tas iesākās, vērojot, kā  rīta gaisma pamazām ieskauj rudens iekrāsoto ainavu, kas pazib otrpus vilciena logam, tam traucoties garām.

Nonākuši galamērķī, mēs apraudzījām gan mākslas izstādi Brīvības bulvāra liepu alejā, gan plašu gleznu klāstu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Kad mākslas apbrīnošana bija galā, mums tika dota iespēja paraudzīties uz Rīgas ielām citā gaismā ejamizrādē “Aleksandrs un Čaks”. Lēni dodoties pa steidzīgo Rīgas centru, caur dažādiem stāstiem mēs iepazinām gan pašu dzejnieku, gan viņa laiku. Austiņās skanot Čaka dzejai, patiesi šķita, ka esam nokļuvuši pilnīgi citā pasaulē. Lai gan apkārt esošie pilsētas trokšņi ne uz mirkli nerimās, tāpat galvā valdīja miers. Brīžiem pat likās, ka tūliņ  ap stūri ieraudzīsim nākam pašu Aleksandru Čaku. Vien stundas laikā  mēs tikām paņemti līdzi veselā  mūža ceļojumā...

Paspējām arī pabaudīt Vecrīgas neatvairāmo atmosfēru un vēsturisko šarmu. Tad jau nemanot diena sāka sliekties uz vakarpusi, un mēs visi, noguruši, toties apmierināti, devāmies atpakaļ uz staciju.

Vēlu vakarā, atskatoties uz piedzīvoto, sapratu, ka, apvienojot rudeni, mākslu, laika ritējumu un vērtīgās zināšanas, esam ieguvuši jaunu, nenovērtējamu pieredzi, kas noderēs mūsu tālākajai pašizaugsmei un savas būtības veidošanai.

10. c klases skolniece Dagnija Novicka

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv