Atvērto durvju diena

Publicēts: 26.04.24

19. aprīlī Cēsu Valsts ģimnāzijā norisinājās Atvērto durvju diena, kura pulcēja daudzus interesentus. Skolā bija viesi no dažādām Cēsu un citu novadu skolām.

Viesiem bija iespēja uzzināt, piedalīties, aktīvi iesaistīties un gūt iespaidus un jaunas zināšanas, gan vērojot, gan darbojoties dažādās darbnīcās.

Darbnīcā “No alķīmijas līdz zinātnei” bija iespēja satikt Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventu Kārli Dieviņu un ķīmijas skolotāju Inesi Kukaini un piedalīties dažādu ķīmijas eksperimentu veikšanā, piemēram, krāsu sacensības (hromatogrāfija), krāsainās limonādes (dažādas pH vides), ķīmiķu čūsku audzēšana (Faraona čūska), “naudas viltošana” (metālu aktivitāte) u.c.

Kārlis klausītājus iepazīstināja ar Tartu Universitāti, kurā studē ģenētiku, atzīstot, ka pirmsākums bija dažādi eksperimenti pamatskolā un ģimnāzijā, kad tika izstrādāts zinātniskās pētniecības darbs par spirulīna audzēšanu.
Fizikas, inženierzinātņu un astronomijas skolotājs Mārcis Greiselis darbnīcā “Ceļošana laikā” pastāstīja, kas ir ceļošana un kas tikai rada iespaidu, ka ceļojam laikā, kā, piemēram, pulksteņa pagriešana vai pārvietošanās no vienas laika joslas uz otru. Skolēniem bija iespēja uzzināt par melno caurumu un iespējamo balto caurumu, kuru neviens vēl nav atklājis.

Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par dažādiem paradoksiem, piemēram, par vectēva paradoksu, kā arī uzzināt, kuras filmas, kuru sižets saistās ar ceļošanu laikā, būtu vērts noskatīties.

Ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja Inga Ozola kopā ar skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidotājiem interesentiem atklāja savu pirmās uzņēmējdarbības pieredzi, piedāvājot iepazīties un nopirkt dažādas pašdarinātas preces: 3D printētus suvenīrus, spēļu figūras, piekariņus, tamborētas mīkstās rotaļlietas, tetovējumus, sveces un dažādas rotas, kā arī iespēju pasūtīt mājas lapas veidošanas pakalpojumu.
12.b klases skolniece Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša klātesošos iepazīstināja ar SMU veidošanas principiem, prezentācijā atklājot, ka veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatā ir sava hobija izmantošana biznesā.

Valodu darbnīcā ikvienam bija iespēja izvēlēties sev interesējošo valodu, ar kurām iepazīstināja franču valodas skolotāja Evija Anastasia Kariņa, vācu valodas skolotāja Dace Vainio, spāņu un ķīniešu valodas skolotāja Santa Zvirbule.

Daudzveidīgais svešvalodu piedāvājums rosināja jauniešus līdzdarboties un uzzināt ko jaunu par valodām, kuras līdz šim nav mācījušies.

Par spāņu un ķīniešu valodu jauniešiem bija maz zināšanu, bet acis spīdēja gan pie vienas, gan otras. Ķīniešu tējas pagatavošanas tradīcijas, spēles spāņu valodā piesaistīja lielu uzmanību.

Vācu valodas skolotāja piedāvāja vingrināšanos praktiskajā tulkošanā, vācu valodas vārdu izrunā. Darbojoties tika izmantoti dažādi pavasara dabas materiāli, lai saistītu valodas mācīšanos ar reālo dzīvi.

Kāpēc izvēlēties franču valodu? Skolotāja pārliecināja, ka franču valodas zināšanas ir nozīmīgas gan personiskajai izaugsmei, gan profesionālo iespēju pilnveidošanai. Jaunieši uzzināja, ka franču valodā runā vairāk nekā 50 valstīs, zinot franču valodu, ir iespējams piekļūt bagātīgam kultūras mantojumam un iegūt priekšrocības darba tirgū, paverot jaunas karjeras iespējas.

Pie mākslas skolotāja Eero Rass varēja iepazīties ar mērķiem un uzdevumiem mākslā, apjaust, ka, mācoties Cēsu Valsts ģimnāzijā un apgūstot mākslas priekšmetu, jaunieši var meklēt un atrast sev interesējošo, iemācīties apzināties un izprast klasiskās mākslas vērtības, analizēt mākslas darbus, apmeklējot izstādes, izkopt savu radošumu un māksliniecisko gaumi.

Viesiem bija iespēja redzēt, kā savus radošos mākslas darbus prezentēja 11.c klases skolēni. Šī bija ekskluzīva iespēja, jo prezentēšana notiek tikai vienu reizi mācību gadā.

Ikviens varēja iepazīties ar Cēsu Valsts ģimnāzijas 10. - 12. klašu mācību programmu un tās virzieniem, uzdot sev interesējošos jautājumus skolas direktorei Inai Gaiķei un direktores vietniecei Karīnai Rutmanei.

Mācies Cēsu Valsts ģimnāzijā

11 iemesli, kāpēc mācīties Cēsu Valsts ģimnāzijā

Iepazīsties un izvēlies gudri, nāc uz Cēsu Valsts ģimnāziju!

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv