CVĢ skolēni uzvar konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālā

Publicēts: 23.04.21

22. aprīlī notika 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa ”FIZMIX Eksperiments” fināls, kurā piedalījās CVĢ 9.b klases komanda "Pērkons" - Mārtiņš Driba, Amēlija Čeiča, Katrīna Anna Pelša, Kārlis Driba, Marta Kristiāna Antonova, Kārlis Kauliņš un skolotāja Ligita Neimane.

Ar pārliecinošu punktu pārsvaru CVĢ komanda uzvarēja "FIZMIX Eksperiments" finālā.

Konkursa galvenais mērķis ir raisīt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Latvijas mēroga konkursā sacenšas komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Konkursa atlases kārta notiek neklātienē, kur mājaslapā skolēni risina 28 ekspertu sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Pēc atlases kārtas norisinās pusfināls, kurā neklātienē piedalās 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Finālā iekļūst un par vērtīgām balvām cīnās katra reģiona un Rīgas pilsētas zinošākās komandas, kā arī vēl 1 komanda, kura fināla kopvērtējumā neatkarīgi no pārstāvētā reģiona ieguvusi visvairāk punktu.

Konkursa laikā skolēni padziļināti apguva fiziku, meklējot teorijas praktisko pielietojumu. Dalībnieki risināja dažādus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki. Pēc vairāku mēnešu aktīvas dalības "FIZMIX Eksperimentā" un fizikas apgūšanas konkursa noslēgumā skolēniem bija jāspēj atrisināt praktiskus, sarežģītus un āķīgus uzdevumus par dažādām fizikas tēmām. Uzdevumu risināšanas gaitā bija iespēja saņemt padomus no pieredzējušiem fiziķiem, mentoriem – Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (FMOF) Lāzeru centra vadītāja Mārča Auziņa, FMOF Fizikas nodaļas vadītāja Guntara Kitenberga, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un vides inženierzinātņu fakultātes dekāna Oskara Krieva, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra zinātnieka Kārļa Dreimaņa, RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētniekiem Armanda Šenfelda un Pētera Apses-Apsīša.

Informācijas avots: https://www.fizmix.lv/eksperiments/

Foto (ekrānšāviņš): https://www.tvnet.lv/7221176/latvijas-fizikas-diena-skaties-tvnet-tiesraide

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv