Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda “C#” ieguvusi 3. vietu starptautiskā IT konkursā

Publicēts: 10.01.22

Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda “C#” ieguvusi 3. vietu IT konkursā.

Ventspils Digitālā centra rīkotā tehnoloģiju konkursā “Ventspils IT izaicinājums” jau otro gadu pēc kārtas Cēsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja komanda “C#”, 7. – 9. klašu grupā iegūstot godpilno 3. vietu. Komandas sastāvā piedalījās 9.b klases skolēni: Miķelis Kočāns, Marta Valnere un Mārcis Andersons.

Konkursa mērķis ir pastiprināt jauniešu interesi par IT nozari. Katru gadu konkursa rīkotāji izvirza konkrētu uzdevumu dalībniekiem, liekot iejusties kādas profesijas pārstāvju darbā saistībā ar IT risinājumiem. Šajā gadā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 7.-9. klašu skolēni izpētīja IT projektu vadītāja profesiju un izveidoja lietotni no idejas līdz gala produktam.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un līdzšinējo pieredzi ar attālinātajām mācībām, konkursa uzdevums bija izveidot palīglīdzekli skolēnu mācībām.

Attālināto mācību laikā skolēniem bija daudz izaicinājumu, un pārmaiņu, kurām jāpielāgojas, it īpaši – mācībām tiešsaistē. Mācību atbalstam 93% Latvijas skolu izmanto “E-klasi”, taču tā diemžēl nav veidota specifiski attālināto mācību darba organizēšanai. Turklāt skolēniem nereti tajā gadījās palaist garām kādu mājasdarbu vai nodarbību tiešsaistē. It īpaši, ja tās nenotika ierastajos stundu laikos. Turklāt katru reizi jāmeklē arī stundas saiti. Veicot izpēti, komanda “C#” neatrada jau gatavu aplikāciju, kas šo uzdevumu varētu pilnvērtīgi veikt. Vispārējās kalendārās laika plānošanas aplikācijas kopumā šo problēmu palīdz risināt, tomēr arī tās nav veidotas speciāli mācību organizēšanai skolās. Tāpēc konkursa laikā komanda “C#” izveidoja speciālu lietotni mācību darba plānošanai sliexnis.lv

Plašāka informācija par konkursu un uzvarētājiem šeit.

Informāciju sagatavoja komanda C#.

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv