Cēsu debatētāji uzņem viesus no Pļaviņu vidusskolas

Publicēts: 04.06.23

16. maijā Cēsu Valsts ģimnāzijas debašu klubs uzņēma Pļaviņu vidusskolas topošā debašu pulciņa dalībniekus, kuri bija ieradušies mūsu skolā , lai gūtu priekšstatu par pasaules skolu debatēm un savā skolā uzsāktu debatēt.

Pasākuma iniciators bija Pļaviņu vidusskolas skolēna tētis Ilvars Jermacāns:

Esam nonākuši pie secinājuma, ka relatīvi vienkāršotiem soļiem arī vecāki - šoreiz es, varam iesaistīties skolas ārpus klašu izglītības programmās. Vēlos piedāvāt Pļaviņu vidusskolai debašu pulciņu, ar cerību uz atsauksmi. Es pats  K.Popera debašu formātu paspēju nedaudz izjust sen - vairāk kā pirms 20 gadiem vēl mācoties Ērgļu vidusskolas pamatskolas klasēs. Toreiz devāmies uz pāris spēlēm Valmierā, fantastiska pieredze! Tagad ir mana dēla un viņa vienaudžu kārta -  vismaz pamēģināt.”

Pēc iepazīšanās ar spēles būtību un noteikumiem sekoja mūsu debašu kluba sagatavotā paraugspēle, kurā tika izspēlēta tēma: “Latvijā ir/ nav nepieciešams tautas vēlēts valsts prezidents”.

Spēlē pozīciju pārstāvēja  Eduards  Lusts, Emīls Jurkons un Mārcis Andersons, savukārt, opozīcijas lomā iejutās Emīlija Gaile, Ella Murma un Felicita Tērauda.

Spēles katrai pusei bija spēcīgi argumenti, piemēram, PRO: palielināsies iedzīvotāju iesaiste politikā, vēlēšanas kļūtu atklātākas un caurspīdīgākas, OPOZ: sabiedrība nav pietiekami politiski izglītota, pastāv korupcijas risks utt. Tie tika pamatoti ar pierādījumu bāzi (skaidrojumu un piemēriem). Slavējama bija mūsu debatētāju atbildība, ieinteresētība un, pēc viena apmācības gada, prasme īsā laikā sagatavot kvalitatīvas lietas, centieni veikt debašu grūtāko daļu – argumentu atspēkošanu !

Pēc spēles sekoja tās analīze, pašanalīze, viedokļu apmaiņa un turpmākās sadarbības plānošana…

Ceram, ka tikšanās deva pozitīvu ierosmi debašu kustības sākumam  Pļaviņu vidusskolā !

Informāciju sagatavoja Lauma Abramsone

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534
Vispārējās aprūpes māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv