Daugavas vanagu pārstāvju viesošanās skolā

Publicēts: 28.11.19

25. novembrī Cēsu Valsts ģimnāzijā, pie 9.a klases viesojās Andris Jercēns un Egons Andersons no Daugavas vanagiem Latvijā, Cēsu nodaļas.

Andris Jercēns ir Daugavas vanagu nodaļas Cēsīs priekšsēdis, bet Egons Andersons ir bijušais Daugavas vanagu Cēsu nodaļas vadītājs. Saruna noritēja brīvā atmosfērā, kurā jaunieši ar interesi klausījās Egona un Andra stāstījumā par Daugavas vanagu rašanās pirmsākumiem un viņu vērtībām. Jaunieši uzzināja, ka Daugavas vanagi pirmsākumā bija kā palīdzības biedrība darba nespējīgiem karavīriem un iedzīvotājiem. E. Andersons dalījās stāstos par to, kā no Beļģijas uz dažādām pasaules valstīm devās vanagu biedri, lai palīdzētu cilvēkiem citās valstīs, un, ka tieši Daugavas vanagi bija tie, kas uzturēja publisko dzīvi ārvalstīs tur esošajiem latviešiem. Organizācijai augot, tā spēja saturēt kopā bēgļu kopienu un ieguva ietekmi sabiedriskajā dzīvē.

Abi pārstāvji uzsvēra, ka jebkurai tautai ir jācīnās par savām vērtībām un pēc iespējas jāmēģina uzturēt tradīcijas un tās tautas dzīves veidu. Kā arī atgādināja jauniešiem, lai viņi nepiemirst par vienu no galvenajām lietām saistībā ar savu valsti, kas ir - dzimtenes mīlestība.

Evelīna par Daugavas vanagu apciemojumu saka: “Bija interesanti uzzināt par Daugavas vanagu veidošanos, kā arī par viņiem pašiem kā cilvēkiem.” Elīza raksta: “Priecājos uzzināt par šo organizāciju un kā viņi ir palīdzējuši bēgļu latviešiem. Tas ir tik jauki, ka viņu organizācija ir vairākās valstīs, un, ka cilvēki tur jūtas gaidīti. Gluži kā mājās!” Anna raksta, ka stāstījums bija interesants, jo gan Egonam, gan Andrim ir lieliska humora uzjūta!

9.a klases audzinātāja Karīna Rutmane
27.11.2019.

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv