Debates Iecavā

Publicēts: 28.04.23

Nacionālais debašu pasākums Iecavā.

Sestdien, 1. aprīlī, Cēsu Valsts ģimnāzijas debašu komandas viesojās Iecavas vidusskolā, lai piedalītos debašu pasākumā citādā formātā. Tas pulcēja kopā debatētājus no visiem Latvijas novadiem.

Dienas tēma bija “Vai tehnoloģijas veicina komunikāciju starp cilvēkiem?”.

Mūsu skolu pārstāvēja divas vidusskolas komandas un trīs jau pieredzējušas debatētājas attīstīja savas tiesāšanas prasmes. 

Dienas iesākumā mums tika dāvāta iespēja klausīties iedvesmas stāstos, kuros dalījās bijušie debatētāji –- bijusī Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre un juriste Baiba Bļodniece un "Air Baltic Corporation AS" viceprezidents juridiskajos jautājumos Imants Jansons. Viņi motivēja skolēnus ar savu stāstu par ceļu uz panākumiem dzīvē, pateicoties debatēm, mākslai runāt publikas priekšā, argumentēt un kritiski izvērtēt jebkuru informāciju. Tiesnešiem un debašu treneriem bija iespēja apmeklēt multimākslinieces Gintas Zaumanes darbnīcu un smelties viņas enerģiskajā stāstījumā par radošo darbību māla izstrājumos, dažādu rotu, jostu gatavošanā.

Pēc tam pasākumā norisinājās divi debašu riņķi, kuros sacentās arī mūsu komandas.

Finālā tika izvirzīti seši labākie runātāji katrā apakšgrupā - pamatskolas angļi un latvieši, kā arī vidusskolas angļi un latvieši. Galā izveidojās jauktās komandas.                    

Finālā debatēja labākie runātāji jauktās komandās,  to starpā bija arī mūsu skolas debatētāji Emīlija Gaile (10.c), kuras komanda ieguva 1.vietu  un Mārcis Andersons (10.a), komandai 2.vieta.

Skolēni ne tikai debatēja, bet arī iekāpa tiesneša kurpēs un kopā ar galvenajiem tiesnešiem analizēja debašu runas, to saturu, stilu un struktūru.

Šis debašu pasākums jau atkal mums lika atcerēties patieso debatētprieku, piedzīvot neviltotas emocijas un šo neatkārtojamo debašu gaisotni. Ir milzīgs prieks to visu pieredzēt klātienē!

Paldies mūsu lieliskajai debašu saimei:  Emīlijai Gailei (10.c), Felicitai  Tēraudai (10.c), Kārlim Dribam (11.a), Eduardam Jurkonam (10.a), Emīlijai Kalniņai (10.a) un Mārcim Andersonam (10.a), paldies arī tiesnesēm Evijai Velvelei (12.b), Elīzai Marijai Rudzītei (12.c) un Ellai Elizabetei Murmai (11.b), un, protams, liels paldies skolotājai Laumai Abramsonei par veiksmīgu debatētāju sagatavošanu, kā arī biedrībai “Debašu centrs” par pasākuma organizēšanu!

Informāciju sagatavoja debatētājas Evija Velvele (12.b) un Elīza Marija Rudzīte (12.c)

Mācies Cēsu Valsts ģimnāzijā

11 iemesli, kāpēc mācīties Cēsu Valsts ģimnāzijā

Iepazīsties un izvēlies gudri, nāc uz Cēsu Valsts ģimnāziju!

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv