Digitāla koncertlekcija "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls"

Publicēts: 22.02.21

Par godu Maestro 85 gadu jubilejai pazīstamie un spilgtie jaunās paaudzes mūziķi - dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis, sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma”, ir sarūpējuši audio - vizuālu koncertlekciju “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.” Tas ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi - laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām, jaunības aizraušanos- klasisko un džeza mūziku.

Arī šodien lielāko daļu laika savā radošajā ikdienā Maestro pavada ierakstu studijā un koncertzālēs, kurās pulcē labākos Latvijas mūziķus un laika biedrus - Elīna Garanča, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, vokālā grupa "Framest" un daudzus citus.

Koncertlekcijas vadītāji bija muzikālās grupas “Framest” dalībnieki Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma – Ķirse, kuri pastāstīja daudz interesantu un svarīgu faktu par Maestro dzīvi. Uzzinājām, ka viņš ir dzimis 1936. gada 12. janvārī, un viņa pirmā skola bija Rīgas 7. pamatskola, ka skolā viņa mīļākā stunda bija starpbrīdis.

Raimonds Pauls ir pabeidzis Latvijas Valsts konservatoriju, kas tagad tiek saukta par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Bieži varēja dzirdēt par cilvēkiem, ar kuriem Maestro ir sadarbojies. Dziesmu vārdu izveidei Raimondam Paulam ir palīdzējuši daudzi zināmi dzejnieki, kā Jānis Peters, Andrejs Vozņesenskis, Vilis Plūdonis, Austra Skujiņa, Guntars Račs, Jānis Poruks, Alfrēds Krūklis, Ojārs Vācietis, Inese Zandere, Leons Briedis, Māra Zālīte, Iļja Rezņika un citi. Bet labas sadarbības ir bijušas arī ar daudziem solistiem – Margaritu Vilcāni, Viktoru Lapčenoku, Zigfrīdu Muktupāvelu, Noru Bumbieri, Ojāru Grīnbergu, Laimu Vaikuli, Anci Krauzi un Edgaru Zveju –, kā arī vairākiem jaunajiem izpildītājiem: Dināru Rudāni, Ralfu Eilandu, Agnesi Rakovsku, Kristīni Prauliņu, Gunāru Kalniņu, grupu “Nando” un daudziem, daudziem citiem. Šo sadarbību rezultātā ir izveidojušās neaizmirstamas dziesmas, piemēram, “Par pēdējo lapu”, “Autobraucēju dziesmiņa”, “Genoveva”, “Brauciet lēnām pār tiltu draugi”, “Lai slava!”, “Svētvakars”, “Papu, saki mammai pats!”, “Ar tevi vien”, “Mazais panks” un citas. Pašam Maestro tuvākā ir klasiskā un džeza mūzika, un, visticamāk, tieši tāpēc ir radušās tik daudzas skaistas, unikālas, bet savā starpā arī atšķirīgas dziesmas.

Raimonda Paula radītā daiļrade ir neatsverama sastāvdaļa Latvijas mūzikā, tādēļ arī pus gadsimtu atpakaļ radītas melodijas vēl joprojām tiek izpildītas un ir zināmas arī jaunākajām paaudzēm. Šī koncertlekcija bija ideāli un labi uztverama gan maziem bērniem, gan jauniešiem, kas par Raimondu Paulu varbūt nezina tik daudz. Un tā bija arī kā labs veltījums Maestro 85 gadu jubilejai, kuru svinēja 2021. gada 12. janvārī.

9.a klases skolniece Elza Bleidele

Paldies mūzikas skolotājai Ilgai Šķenderei!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Vineta Stīpniece

 

Attēls: http://janiskirsis.com/latvijas-skolas-soma/

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv