Diskusiju panelis “Dzīve. Skola. Izlaidums.”

Publicēts: 27.11.20

26. novembra vakarā Zoom platformā norisinājās Cēsu Valsts ģimnāzijas diskusiju panelis “Dzīve. Skola. Izlaidums.”

Iniciatīvas mērķis bija piedāvāt 12. klašu jauniešiem un viņu ģimenēm iespēju dzirdēt dažādus dzīves stāstus par studiju izvēlēm, karjeras veidošanu un dzīves izaicinājumiem, lai paši pieņemtu savu lēmumu, apzinātos, ka nav viena pareizā ceļa, un saņemtu pozitīvu iedrošinājumu savu sapņu īstenošanā.

Diskusijā bija pārstāvēti dažādi viedokļi. Esam pārliecināti, ka katrs jaunietis, katra ģimene paņēma līdzi pati savu “ceļamaizi”.

Dažas atziņas no pasākuma:

1. 12. klase ir laiks, kad būt drosmīgiem – apzināties savas prasmes, talantus, spējas un veikt izvēli.

2. Nepārvērtējam vienas izvēles nozīmi, jo kurš gan ir teicis, ka lēmums par to, ko darīt pēc izlaiduma ir svarīgākais dzīvē? Būs arī citi. Virzieties pa sevis attīstības un iepazīšanas ceļu soli pa solim. Katru dienu.

3. Palieciet uzticīgi savai iekšējai sajūtai un pārliecībai: ja gribat kaut ko studēt, studējiet! Ja nezināt, ko darīt, dodiet sev laiku. Neļaujiet savu dzīves izvēli veikt citiem! Ieklausieties citu padomos, bet lēmumu pieņemiet paši!

4. Dzīvojam ar atvērtu sirdi un prātu – saskatām iespējas, ko piedāvā skola, dažādi projekti un mūsu sapņi. Iesaistāmies, izmēģinām, “pielaikojam” un iepazīstam ne tikai profesiju nosaukumus, bet reālus cilvēkus un darba vidi.

5. Turpinām sevi pierādīt arī pēc iestāšanās augstskolā. Budžeta vai maksas studijas nav zīmogs uz visu studiju laiku. Katru gadu notiek studentu sekmju izvērtēšana, un tas, kurš iestājies budžetā, var nonākt maksas grupā vai otrādi. Viena veiksme vai neveiksme nenosaka mūsu dzīvi un karjeru.

Paldies visiem, kas piedalījās, pauda savu viedokli un bija klāt pirmajā Cēsu Valsts ģimnāzijas diskusiju panelī!

Īpašs paldies: IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta ekspertēm Inesei Lūsēnai - Ezerai un Kristai Annai Belševicai, CVĢ 12. klases audzēkņa Kārļa mammai Ilonai Zariņai un CVĢ pagājušā gada absolventes, RSU 1. kursa studentes Patrīcijas un CVĢ 7. klases skolnieces Emīlijas mammai Elīnai Stapulonei, RTU absolventam, CVĢ absolventam un Debašu kluba trenerim Artim Dubkevičam, Kembridžas universitātes absolventam, CVĢ absolventam un vidusskolēnu mentoram Edgaram Klētniekam!

Paldies par ieguldīto darbu Skolas padomes priekšsēdētājai Kristīnai Sprūdžai!

Paldies 12.klašu audzinātājām Inai Gaiķei, Agritai Bartušēvicai, Ingai Ozolai!

Paldies divpadsmitajiem un viņu vecākiem par dalību!

 

Diskusija tika organizēta pēc Cēsu Valsts ģimnāzijas Skolas padomes vecāku iniciatīvas, sadarbībā ar direktores vietnieci, pedagogu karjeras konsultantu Vinetu Stīpnieci.

Pasākumu moderēja CVĢ vecāku domes priekšsēdētāja, saskarsmes un etiķetes lektore Kristīna Sprūdža.

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv