ERASMUS+ PROJEKTA "STAND UP, SPEAK OUT!" PROJEKTA SANĀKSME ITĀLIJĀ

Publicēts: 09.12.19

No 24. novembra līdz 30. novembrim Palermo, Itālijā notika Erasmus+ projekta "Stand up, speak out!” darba tikšanās.

Projektā piedalījās skolēni un skolotāji no Spānijas, Rumānijas, Itālijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas.

CVĢ pārstāvēja Dārta Purmale, Madara Vildere, Alise Ozola, Estere Volfa (8. klase), Kristiāna Šteimane, Līva Krēgere, Elizabete Krūmiņa, Artūrs Bieziņš (10. klase) un skolotājas Natālija Volkova un Agrita Bartušēvica.

Pirmajā tikšanās dienā iepazināmies projektā iesaistītajām skolām. Mēs varējām lepoties ar mūsu skolēnu prezentācijas prasmēm, jo tās bija izcilas. Vēlāk devāmies ekskursijā pa Duca Abruzzi - Libero Grassi skolu, kur mūs iepazīstināja ar skolas darbiniekiem un skolas telpām. Mums bija liels pārsteigums gan par skolas telpām, gan apsargu klātbūtni skolas gaiteņos. Pēc ekskursijas itāļu skolēnu vecāki bija sarūpējuši cienastu ar dažādiem itāļu ēdieniem - risoto, tiramisu, torrone un citiem. Paldies vecākiem par gardo cienastu!

Otrā tikšanās diena sākās ar itāļu skolotāju stāstījumu par DIEP metodi, tās pielietojumu, tika organizēts grupu darbs, kurā skolēni aktīvi iesaistījās. Pēc tam skolēni un skolotāji izvērtēja iegūtos rezultātus.

Trešajā dienā visi projektā iesaistītie skolēni un skolotāji devās ekskursijā uz Selinunte tempļiem un 750 metrus augsto Erices kalnu. Selinunte bija Senās Grieķijas pilsēta Sicīlijas rietumos. Pilsētas celtņu atliekas atrodas Itālijas Trapāni provincē. Gide ļoti interesanti izklāstīja, ka arheoloģiskais piemineklis ietver 5 tempļu atliekas, kas centrējas ap akropoli. Pilsētas vislielākā uzplaukuma laikā 5. gadsimtā p. m. ē., iedzīvotāju skaits sasniedzis 30 000. 409. gadā pilsētu nopostīja Kartāga un pēc tā pilsēta īsti neatkopās. 1956. un 1959. gadā viens no tempļiem (E templis) tika atjaunots, izmantojot drupu materiālus. 

Erice kalnā bija iespējams apskatīt vienu no senākajām pilsētiņām, kas atrodas Trapani zonas Erice kalna virsotnē. Skaidrā laikā te paveroties lielisks skats uz visām debess pusēm, bet tā kā bija apmācies, tad mums bija tā lieliskā iespēja kalna virsotnē „staigāt pa mākoņiem”.

Ceturto dienu iesākām mēs – CVĢ. Skolotāja Natālija Volkova prezentēja Starbusting metodi gan teorētiski, gan arī praktiski, rādot, kā mācību stundās šī metode tika pielietota. Pēc tam visi projektā iesaistītie skolēni tika sadalīti jauktās grupās, kur izklāstītais tika pielietots praksē.

Pēc neliela starpbrīža Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces visus klātesošos iepazīstināja ar digitālo žurnālu, kur katrai valstij vajadzēja izveidot un ievietot nelielu atskatu par projektu. Prieks, ka mūsu skolnieces gan prasmīgi darbojās ar planšetēm, gan prata skolēniem palīdzēt pie materiāla izveidošanas. Pēc tam spāņi un rumāņi prezentēja savus piemērus DIEP metodes pielietošanai mācību procesā. Pēcpusdienā visi skolotāji un skolēni devās apskatīt skaisto Sicīlijas pilsētu Palermo, uzzināt par tās kultūru un vēsturi.

Projekta noslēguma dienā skolēni piedalījās stundās, bet skolotāji saplānoja nākamo tikšanos, pārrunāja paveikto, kā arī to, kas vēl iecerēts. Saņēmām sertifikātus par dalību projekta sanāksmē.

Projekta noslēguma rītā mūsu skolēni atvadījās no saviem itāļu draugiem un viesu ģimenēm. Bija pat asaras un daudz apskāvienu. Nākamā tikšanās reize plānota pie mums Cēsu Valsts ģimnāzijā.

Informāciju sagatavoja Natālija Volkova un Agrita Bartušēvica

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv