Ekskursija uz Baltijas jūru un ZAAO dabas un tehnoloģiju parku "URDA"

Publicēts: 16.10.20

Mēs, Cēsu Valsts ģimnāzijas 8.a klases skolēni, Erasmus+ projekta "Waste my love" ietvaros devāmies mācību ekskursijā uz mūsu pašu Baltijas jūru un ZAAO dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.

Vispirms mēs braucām uz jūrmalu. Iepriekš pa grupām izdomājām aktivitāti, ko varētu veikt pie jūras. Katra grupiņa bija sagatavojusi interesantas aktivitātes ne tikai, lai pakustinātu kājas, bet arī prātus. Mūsuprāt, uzvarēt nav galvenais. Mums galvenais ir sadarboties un darbu veikt kopā kā komandai. Mūsu skolotāja Ruta Amoliņa bija sagatavojusi viktorīnu par Baltijas jūru un ZAAO. Jautājumi nebija viegli, tāpēc svarīgi bija tas, ka mēs uzklausījām viens otra viedokli. Tad mēs sadalījāmies grupās un devāmies lasīt atkritumus, kas bija jūrmalā. To nebija daudz, un tas priecē, tomēr tie bija. Visvairāk atradām plastmasas izstrādājumus, izsmēķus, asus priekšmetus, kas varētu smagi ievainot tuvumā dzīvojošos dzīvnieciņus. Vēl bija ēdiena ietīšanai lietoti papīri, arī tas piesārņo dabu Mēs esam ļoti lepni par savu paveikto darbu. Mēs visus cilvēkus aicinām: ”Lūdzu, nepiemēslojiet dabu!”

Pēc izklaidēm un labi paveikta darba jūrmalā, mēs devāmies uz ZAAO dabas un tehnoloģiju parku “URDA”. ZAAO darbinieces mūs iepazīstināja ar to, kas tad īsti ir ZAAO, kāda ir tā nozīme mūsu dzīvēs un kā tas darbojas. Vēlāk mēs devāmies nelielā izbraucienā pa atkritumu poligonu. Atkritumu tur bija patiešām daudz, un tas nebija patīkami. Atkritumi mūsdienās ir ļoti liela problēma. To redzot, aizdomājāmies, ko mēs nodarām videi ar savu rīcību. Pēc brauciena ZAAO darbiniece mūs iepazīstināja ar atkritumu šķirošanu. Kopā spēlējām spēli, kur varējām šķirot atkritumus. Uzzinājām savas kļūdas un izpratām tās. Atkritumus šķirot ir svarīgi, jo tā mēs kaut nedaudz palīdzam tikt galā ar šo problēmu. Pēc spēles mums izstāstīja, kā pārstrādā atkritumus - gan plastmasu, gan papīru-, kā arī iepazīstināja mūs ar dažnedažādām alternatīvām, lai mēs neražotu tik daudz atkritumu, piem., zerowaste veikaliem. Pēc lekcijas mums tika dota brīnišķīga iespēja pašiem pārstrādāt vecas avīzes un no tām izgatavot jaunu papīru. Tas bija ļoti interesanti!

Kopumā no šīs dienas mēs ieguvām ļoti daudz, sākot ar uzzinošiem faktiem, beidzot ar vienkārši labi pavadītu laiku. Mēs esam tikai un vienīgi ieguvēji, un mēs jūs, lasītājus, aicinām domāt par savām izvēlēm. Nākamreiz, kad ņemsiet plastmasas maisiņu, padomājiet, kur tas nonāks vēlāk, ko nodarīs dabai! Varbūt bez šāda materiāla maisiņa var iztikt. Katrs tāds solis mūs ved tuvāk labākai nākotnei.

8.a klases skolniece Katrīna Plocāne

 

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv