Erasmus+ projekta "Gender Differences" projekta sanāksme Spānijā

Publicēts: 04.12.19

No šī gada 11. līdz 15. novembrim Velvā, Spānijā notika Erasmus+ projekta "Dzimumu atšķirības: saprast vienam otru dažādos līmeņos" darba tikšanās.

Projektā piedalījās skolēni no Viersenas ģimnāzijas (Vācija), Avolas ģimnāzijas (Sicīlija) un Alonso Sancheza ģimnāzijas (Spānija), kā arī 7.a un 7.b klases skolēni no CVĢ Elizabete Leimane, Ieva Dārta Riņķe, Roberts Bariss, Emīlija Horna, Emīlija Kalniņa, Laura Adele Lubiņa un skolotājas Ineta Ābola un Erna Suharževska.

Nedēļa sākās ar dažādu oficiālu iestāžu apmeklēšanu. Bija tikšanās ar Velvas pilsētas mēru un Velvas provinces attīstības departamenta vadītāju, preses konference ar Velvas pilsētas izglītības nodaļas pārstāvjiem un Erasmus+ koordinatoriem Velvas provincē.

Daudziem bija pārsteigums, ka projekta dalībniekus rādīja gan vietējā TV, gan daudzos citos masu mediju informācijas avotos. Jutāmies slaveni!

Ļoti iespaidīgs bija ceļojums uz Andalūzijas reģiona galvaspilsētu Sevilju, kura ir slavena ar savu arhitektūru. Šķiet, ka mums bija iespēja redzēt un pabūt vispopulārākajās un vēsturiski visiecienītākajās Seviljas vecpilsētas vietās. Seviljas Alkazars (1364) ir burvīga mauru mūrnieku celta Spānijas karaļa pils ar koptiem dārziem un iekšpagalmiem. Seviljas katedrāle (1401—1519 ir lielākā viduslaiku gotiskā katedrāle pasaulē, kas celta pārbūvējot mošeju. Zelta tornis (13. gs) ir mauru celts pilsētas sargtornis, kas bija ērts tikšanās punkts nogurušiem, bet sajūsminātiem ceļiniekiem. Prieks bija pabūt arī vēsturiski svarīgā vietā Velvā, no kuras K. Kolumbs devās uz Jauno zemi. Šajā muzejā (Muelle de las Carabelas) ir izveidoti 3 kuģi (attiecībā 1:1) – „La Pinta” , „La Nina” , „Santa Maria”.

Projekta nedēļā visnopietnākais darbs bija ar video intervijām, kurās skolēni no dažādām valstīm varēja salīdzināt savu vecmammu un vectēvu iespējas iegūt izglītību, kā arī tiesību un pienākumu vienlīdzību vai atšķirību. Skolēniem bija žēl, ka viņiem nebija iespēja izspēlēt nevienu no latviešiem raksturīgajām spēlēm (mājas darbs), toties viņiem bija iespēja piedalīties Alonso Sančesa ģimnāzijas skolotāju un skolēnu dienā, kura notika priežu parkā. Šajā dienā viss skolas kolektīvs (grupās) piedalījās „kustīgās” aktivitātēs.Tas bija iespaidīgi!

Projekta noslēgumā skolēni viesojās Velvas universitātē, kur svinīgi saņēma sertifikātus. Vakarā pie vecāku klātiem galdiem ar Spānijai raksturīgām uzkodām visi atvadījās no saviem sirsnīgajiem draugiem un viesu ģimenēm. Bija asaras, apskāvieni un daudz, daudz „paldies” par viesmīlību un sirsnību, bet mierinājums bija tas, ka tikšanās ar draugiem būs jau pēc četriem mēnešiem Latvijā.

Informāciju sagatavoja Ineta Ābola

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv