Erasmus+ projekta "Inovācija = Motivācija" vizīte Štrālzundē

Publicēts: 28.10.19

No 14. līdz 18. oktobrim Cēsu Valsts ģimnāzijas grupa – 9.a klases skolēni Klāvs Bajārs, Haralds Mednis, Patriks Mārtiņš Monahans, Matīss Toms Vārna, 8.b klases skolniece Marta Kristiāna Antonova, skolotājas Elza Strazdiņa un Inga Ozola piedalījās  Erasmus+ projekta "Innovation=Motivation" sanāksmē Vācijā, Štrālzundes pilsētā.

Štrālzunde ir pilsēta Vācijā,  Mēklenburgā - Priekšpomerānijā, pie Štrēlazunda šauruma, kas atdala Rīgenes salu no cietzemes. Štrālzundes ķieģeļu gotikas vecpilsēta līdz ar Vismāras vecpilsētu iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Projektā darbojas 6 valstis – Latvija, Vācija, Anglija, Itālija, Spānija un Horvātija.

Šajā projektā skolēnus uzņēma viesģimenēs, kas sekmēja savstarpējo komunikāciju un sniedza ieskatu Vācijas tautas tradīcijās un kultūrā.

Projekta ietvaros katrai valstij bija jāsagatavo mājasdarbs. Mūsu grupa gatavoja prezentāciju par Vācijas ģeogrāfiju, karogu un himnu, kā arī stāstīja, rādīja un mācīja kā veidot labas prezentācijas.

Nedēļas laikā gan skolēniem, gan skolotājiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Pirmā diena sākas ar katras valsts grupas iepazīstināšanu,  pēc tam sekoja iepazīšanās aktivitātes pa grupām, tad tika prezentēti sagatavotie mājasdarbi. Pēcpusdienā skolēniem pa grupām notika orientēšanās pa pilsētu, bet skolotāji gida pavadībā apskatīja Štrālzundes vecpilsētu.

Otrā diena sākās ar interesantām un saliedējošām sporta aktivitātēm. Pēc iesildīšanās aktivitātēm skolēni tika sadalīti grupās, kurās bija jāveido dažādas piramīdas. Sporta spēles noslēdzās ar interesantām un jautrām stafetēm.  Pēcpusdienā devāmies uz jūras muzeju Ozeaneum, kur audio gida pavadībā katrs individuāli varēja veltīt laiku muzeja apskatei.

Trešajā dienā skolēni iepazinās ar dažādu IT rīku un aplikāciju izmantošanu internetā. Pēcpusdienā skolēni pavadīja laiku kopā ar viesģimenēm apmeklējot baseinu, zoodārzu un citus objektus.

Ceturtā diena sākās ar piedalīšanos mācību stundās, pēc tam katra grupa veidoja mozaīku no līdzpaņemtajiem attēliem par savu valsti un prezentēja pārējiem grupu dalībniekiem. Vakars tika pavadīts kopīgi spēlējot boulingu.

Projekta noslēgumā devāmies uz Berlīni, kura ir pasaules kultūras, politikas, mediju un zinātņu centrs. Pabijām Vācijas vēstures muzejā, Aleksandra laukumā, kurā redzams arī 365 metrus augstais TV tornis.  Redzējām arī iespaidīgo holokausta piemiņas memoriālu. Apskatījām Brandenburgas vārtus, kuri ir vieni no atpazīstamākajām Berlīnes apskates vietām un pie Reihstāga.

Kā vienmēr projekta skumjākā daļa - atvadas, bet iegūtie draugi ir iemesls, lai atkal satiktos.

 Informāciju sagatavoja skolotāja Inga Ozola

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv