Erasmus+ projekta "Schools for a Greener Europe" virtuālā vizīte

Publicēts: 14.12.20

No 8. līdz 10. decembrim 7. klašu skolēni Anna Krakope, Madara Kerliņa, Emīlija Stapulone, Letīcija Anna Skride, Dāvis Mežals, Emīls Freivalds un skolotājas Karīna Rutmane un Ieva Lapsiņa piedalījās Erasmus+ projekta "Schools for a Greener Europe" (“Skolas zaļākai Eiropai”) virtuālajā vizītē, kura tika organizēta kopā ar partnerskolām no Slovākijas, Portugāles, Rumānijas un Itālijas.

Vizītes pirmajā dienā skolotāji iepazīstināja projekta partnerus ar īstenotajām aktivitātēm, kā arī tika plānots turpmākais darbs projektā. Tika izstrādāti vairāki varianti projekta veiksmīgai īstenošanai, ņemot vērā vīrusa izplatību. Ja situācija Eiropā stabilizēsies un būs iespējams droši ceļot, tad pirmā vizīte notiks nākamā gada maijā.

Otrajā dienā skolēni no Slovākijas mācīja, kā izgatavot dabai draudzīgas bišu vaska drāniņas ēdiena uzglabāšanai un līdzņemšanai, demonstrējot vairākus veidus. Mūsu skolēni šo uzdevumu veica attālināti – katrs savās mājās. Pēc radošās darbnīcas skolēni atzina, ka to izdarīt nav nemaz tik grūti, un ir forši apzināties, ka tā mēs varam saudzēt dabu, neizmantojot plastmasas maisiņus. Turklāt šādi pārtiku var uzglabāt ilgāk.

Vizītes trešā diena bija veltīta skolēnu diskusijām. Tā kā šobrīd doties uz partnervalstīm nav iespējams, tā bija lieliska iespēja skolēniem iepazīties. Skolēnu diskusijas ilga vairākas stundas, jo visi vēlējās izteikties un dalīties pieredzē. Skolēni izteica vēlmi turpināt sazināties ar citiem Eiropas skolēniem, izmantojot sociālos tīklus. Tā ir iespēja skolēniem komunicēt ar vienaudžiem angļu valodā, tādējādi pilnveidojot un attīstot svešvalodas prasmes, un iegūt jaunus draugus pirms vizītēm uz partnervalstīm.

Skolotāji un skolēni arī sniedza intervijas Slovākijas presei par mācīšanos COVID-19 laikā katrā no partnervalstīm. Visi CVĢ skolēni un skolotāji saņēma sertifikātu par dalību projekta virtuālajā vizītē.
Virtuālā vizīte tika organizēta izmantojot MS Teams platformu.

Šī vizīte bija lieliska iespēja iepazīties skolēniem un kopīgi strādāt pie projekta īstenošanas.

Vizītes noslēgumā skolēni un skolotāji dalījās ar Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām katrā no valstīm un novēlēja “Priecīgus Ziemassvētkus!” katrs savā valodā.

Paldies visiem 7. klašu skolēniem par aktīvu dalību projekta vizītē!

Lai mierpilns un gaišs šis svētku gaidīšanas laiks!

Informāciju sagatavoja

Erasmus+ projektu koordinatore CVĢ

Ieva Lapsiņa

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv