Ikgadējais "Debašu Centra" organizētais Nacionālais debašu turnīrs

Publicēts: 01.12.23

25.novembrī tikāmies Iecavā, Nacionālajā debašu turnīrā, kur sacentās komandas no 19 Latvijas skolām. Šī gada debašu rezolūcija bija “EP vēlēšanām Latvijā ir/nav jābūt obligātām”. Cēsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja Ella Elizabete Murma, Līga Lāce-Sējāne, Kārlis Driba, kā arī Eduards Kristers Lusts un Mārcis Andersons.
Turnīru tiesāt devās Emīlija Gaile un mūsu ğimnāzijas absolventes Evija un Elīza.
Konkurence starp komandām šoreiz bija īpaši sīva, jo piedalījās pieredzējušās komandas un daudz jaunu tiesnešu....
Tāpēc, patiess prieks par Ellas un Mārča panākumiem, iegūstot "Labāko runātāju" titulu!
"Debašu klubs ir vieta, kur jau skolas gados sevi pilnveidot un pārvarēt bailes runāt publikas priekšā. 10.klases sākumā, kad aizgāju uz savu pirmo debašu nodarbību, biju pārliecināta, ka tā arī būs pēdējā. Godīgi sakot, tā domāju arī katra mācību gada beigās. Taču septembrī ikreiz atkal atradu sevi debašu nodarbībās. Par spīti bailēm un dažām neveiksmēm, azarts bija pārāk liels. Un līdz šim neesmu atradusi neko līdzīgu tai sajūtai, kas pārņem pēc katras debašu spēles – gan uzvarētas, gan zaudētas. Pateicoties debatēm, es spēju argumentēt savu viedokli, taču ieklausīties arī apkārtējo viedokļos. Pateicoties debatēm, mani vairs nepārņem absolūta panika, gar acīm nemetas melns un ķermeni nepārklāj auksti sviedri ikreiz, kad jāuzstājas auditorijas priekšā. Un debašu kluba dēļ es apzinos, ka neizdošanās nav pasaules gals ! Šogad Nacionālo debašu turnīru apmeklēju nu jau kā tiesnese, un man ir milzīgs prieks katru gadu gan Cēsu Valsts ģimnāzijā, gan Nacionālajos debašu turnīros redzēt jaunas sejas. Ļoti ceru, ka ar katru gadu tādu būs arvien vairāk."
"Liels prieks un gandarījums turpināt iesākto debašu saikni ar skolu, kaut arī jau esmu absolvente, tikai nu jau vien tiesneša amatā! "

Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventes un Nacionālā debašu turnīra tiesneses
Elīza Marija Rudzīte un LU Juridiskās fakultātes studente Evija Velvele.

Kontakti

Adrese: Raunas iela 13, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Lietvede: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Psihologs: 26436534

E-pasts: cvg@cesunovads.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Karte

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv