Karjeras nedēļa Ungurmuižā

Publicēts: 28.10.22

Pirmdien, 17. oktobrī, Latvijas pilsētu un novadu izglītības iestādēs sākās ikgadējā Karjeras nedēļa. Karjeras nedēļas īstenošanā iesaistās vispārējās un profesionālās izglītības iestādes no vairāk nekā 40 Latvijas pilsētām un novadiem. Šis gads pasākuma vēsturē ir īpaši zīmīgs, jo aprit 10 gadi kopš pirmās VIAA organizētās Karjeras nedēļas.
10.c klase Karjeras nedēļā izvēlējās doties uz Ungurmuižu, kas atrodas netālu no Ungura ezera. Bija patīkami iegriezties vietā, kur, bieži braucot garām, tikai minējām, kas tur īsti ir?
Sākotnēji bijām iespaidoti par atmosfēru. Sajūtas bija kā vēsturiskā filmā. Mums, kā vēstures cienītājiem, bija sevišķi interesanti redzēt, cik precīzi interjers atbilst vēstures notikumiem, redzēt un dzirdēt, ko šī skaistā muiža ir piedzīvojusi no senatnes līdz šai dienai.
Bija patīkami apbrīnot Anda_abstract gleznas Ungurmuižas izstādes telpā, uz kuru mākslinieki stāv rindā, lai demonstrētu savus darbus.
Tieši par karjeru runājot, bija aizraujoši uzzināt, cik patiesībā daudz darba nepieciešams, lai uzturētu muižu – izmaksas, iemaksas, klienti, tūristi, darbinieki. Uzzinājām daudz ko jaunu par investīcijām, kā arī naudas piesaistīšanu lielajiem projektiem, kā, piemēram, Ungurmuižas atjaunošanai.
Pēc kultūras un mākslas apmeklējuma mūsu ceļš veda uz Dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.
SIA "ZAAO" Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” aicina mācīties vidē, par vidi un videi, piedāvājot licencētas izglītības programmas.
Sākotnēji ar autobusu devāmies apskatē pa atkritumu apsaimniekošanas teritoriju. Gide mums izskaidroja, cik nozīmīga ir atkritumu pareiza nodošana, cik daudz atkritumu mēs saražojam un cik sarežģīti ir strādāt nozarē, kas rūpējas par vides tīrību. Uzņēmumā strādā ap 170 darbinieku. Ir nepieciešami dažādu profesiju pārstāvji – vides un sabiedrisko attiecību speciālisti, skolotāji, šoferi, šķirotāji u.c.
Turpinājām ar erudīcijas izklaidēm “Omkambarī” un orientēšanos dabas takā. Orientēšanās bija sevišķi interesanta, jo bija jāsadarbojas. Mācījāmies strādāt kopā un cīnīties par uzvaru. Orientēšanās nebija vienkārša, bija izaicinoši. Uzdevumu veikšanā izmantojām praktiskās zināšanas dažādās izglītības jomās, kā, piemēram, bioloģija, ķīmija, matemātika. Šajā aktivitātē savas zināšanas un prasmes varēja parādīt ikviens, un bija interesanti atklāt, ko zina un prot katrs no mums, kā arī novērtēt mūsus sadarbības prasmes.
Kopumā šis informatīvais brauciens noteikti palīdzēja mums, jauniešiem, izzināt mūsu karjeras iespējas, veicināja uzņēmību un motivāciju mācīties dažādās nozarēs atbilstoši mūsu spējām un interesēm.
Secinājām, ka tas, ko mēs šobrīd mācāmies un kādas prasmes attīstām Cēsu Valsts ģimnāzijā, ietekmē mūsu nākotnes konkurētspēju darba tirgū.
Adele Lezdiņa, 10.c klase
Foto: Katrīna Dārta Kārkliņa, Ance Leinasare

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 20284273
Sekretāre: 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 27327983
Direktores vietnieks informātikas jomā: 26287287
Direktores vietniece audzināšanas jomā: 29151773
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv