Literatūras stunda ar rakstnieku

Publicēts: 30.10.19

Karjeras atbalsts
vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001

Andra Akmentiņa viesošanās mūsu skolā 16. oktobrī bija patīkams pārsteigums. "A. Akmentiņš lauza stereotipus par rakstniekiem. Vienmēr biju iztēlojusies dzejniekus pilnīgi citādāk – kā augstprātīgus un neaizskaramas būtnes. Uzskatīju, ka par dzejnieku nevar kļūt kurš katrs, taču Akmentiņš mani pārliecināja, ka rakstnieks mīt mūsos visos, ir tikai jāpieprot savas domas izteikt uz papīra" (Viktorija).

Pasākums bija viena cilvēka Stand-up pusotras stundas garumā. Humors, nopietnība, dzeja, mūzika vienuviet. Jaunieši atzina, ka tikšanās bija interesanta. Viņi guva atziņas un motivāciju veikt ko labu: darboties dabas aizsardzībā vai sevis pilnveidošanā, vai vēlēšanos turpināt dzejot, rakstīt mūziku, arī ar Andra Akmentiņa dzeju, jo "tajā esot vajadzīgais ritms".

Viens no tikšanās mērķiem bija viesi iepazīstināt ar mūsu skolu, izmantojot Andra Akmentiņa romānu "Skolotāji", kurā stāstīts par skolu 50-tajos, 60-tajos gados. Iekārtotajā izstādē un jauniešu stāstījumā atklājās, cik daudz mums ar romānu ir kopīga. "Jāuzteic tas pamatīgais pētniecības darbs, kas bija veikts par skolas vēsturi senos laikos - ak, būtu man tāda brigāde, rakstot "Skolotājus", būtu vēl, vēl, vēl....To izstādi vajadzēja vēl pētīt un pētīt..." (A.Akmentiņš)

Bija nozīmīgi jauniešus ieinteresēt par romānu. "Tikšanās ar Andri Akmentiņu palīdzēja izprast viņa personību un domu gājienu, kā arī deva priekšstatu par viņa romānu "Skolotāji". Andris Akmentiņš parādīja sevi kā aktīvs, muzikāls un aizrautīgs cilvēks" (Dina).

Mērķis tika sasniegts, jo pēc pasākuma bija jaunieši, kuri rakstīja, ka ir interese izlasīt Andra Akmentiņa romānu „Skolotāji”. Katrs guva kādu atziņu, piemēram:
”Negatīvo enerģiju vajag pārvērst pozitīvā, nevis izgāzt dusmas uz citiem”.
”Ikviens savā dzīvē nonāks strupceļā un pat vairākos, un katram savā dzīvē būs jābeidz tēlot upuri un jāuzņemas atbildība par savu dzīvi”.
”Savā dzīves stāstā katrs no mums ir galvenais varonis”.
”Jaunībā daudzas lietas notiek pirmo reizi, tāpēc viss tiek darīts ar lielu enerģiju”.

Andris Akmentiņš skolas bibliotēkas inventārā esošajā grāmatā „Skolotāji” ierakstīja: „Ilgi kādam kaut ko mācot, beigās arī pats kaut ko iemācās”, bet, saņemot jauniešu pozitīvās atsauksmes pēc pasākuma, rakstīja e-pastā: “Oho, tiešām pacilājošas. Es pat teiktu terapeitiskas atsauksmes! Par ko liels paldies un sveicieni skolēniem! Interesanti, kādus dzīvesstāstus viņi uzrakstīs, vai ne. Aizkustināts Akmentiņš”

Savstarpējs pozitīvisms mūs bagātina!

Paldies māksliniekam!

Pasākumā piedalījās 9.b, 10.b2, 11.b1, 12.b1, 12.a, 11.a klases (160 skolēni).

Informāciju sagatavoja Cēsu Valsts ģimnāzijas bibliotekāre Sarmīte Balabāne un direktores vietniece, pedagogs karjeras konsultants Vineta Stīpniece

Paldies par iniciatīvu bibliotekārei Sarmītei Balabānei, latviešu valodas skolotājām Inai Gaiķei, Vinetai Bērziņai, Sandrai Naglei, skolēniem Evelīnai Meļņikai (11.b1) un Artūram Smiltiņam (11.b1).

 

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv