Muzikāli izzinoša programma "Ceļojums skaņu pasaulē"

Publicēts: 21.10.19

Šajā ceļā, 07.10.2019. plkst. 14.30, dzirdējām dažādu komponistu harmoniskās krāsas solodziedājumos balsij un klavierēm: romantiskas noskaņas franču komponistu Ž. Masnē, Š. Guno, Ž. Bizē, itāļu komponistu Dž. Pučīni, I. Katalāni ārijās, kā arī latviešu tautas dziesmās un latviešu komponistu kamermūzikas opusos, kurus izpildīja jaunās paaudzes latviešu operdziedātāja Evita Pehlaka (soprāns), kura vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola  Latvijas Mūzikas akadēmijā operdziedāšanas specialitātē.

Nesen atgriezusies no Amerikas, Ņujorkas, kur sniegusi solo koncertu „A Midsummer concert in New York” Latvijas Republikas pastāvīgajā Pārstāvniecībā ANO Ņujorkā, Amerikā. Šobrīd profesionāli aktīvi attīstās pie vokālās mākslas meistariem Ņujorkā, Amerikā. Attīstījusies profesionālajā izaugsmē ārpus Latvijas robežām pie vokālās mākslas meistariem arī Eiropā: Anglijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā.

Pavadīja pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, aktīvi koncertējošs pianists un koncertmeistars Ventis Zilberts (klavieres), kurš ir viens no inteliģentākajiem un muzikāli smalkākajiem mūziķiem, 2016. gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu par mūža ieguldījumu. Ir saņēmis arī mūsu valsts augstāko apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā. Koncertus sniedzis Eiropā un Amerikā kopā ar mūsu izcilajiem operas solistiem un stīgu un pūšaminstrumentu meistariem.

Visu pasākumu vadīja stāstniece Auriga Jermaka, muzikoloģe un pedagoģe, kas absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru, muzikoloģijas nodaļu, strādā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā par pedagoģi, ir latviešu komponista un ērģelnieka Romualda Jermaka un muzikoloģes Ilmas Grauzdiņas meita un šobrīd ikdiena aizrit strādājot Latvijas Televīzijā.

Mūzika savijās ar aizraujošiem stāstiem par mūziku, operas un kamerdziedāšanas  žanru un personīgi pieredzētiem notikumiem mūzikas laukā. 

Paldies māksliniekiem!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Vineta Stīpniece 

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv