Pasaules Skolu debašu formāta meistardarbnīcas Cēsu Valsts ģimnāzijā

Publicēts: 11.09.19

2019./2020. mācību gadā aprit 25 gadi kopš Latvijā aizsākās debates un tajās iesaistījās vairāki desmiti skolu, debatējot latviešu un angļu valodā Karla Popera debašu formātā.

Pasaulē daudz un dažādus debašu pasākumus ar devīzi “Debate changes your life” (Debates maina Jūsu dzīvi) organizē Starptautiskā debašu organizācija IDEA, kuras turnīros debates notiek World School Debate formātā. Lai Latvijas debatētāji būtu konkurētspējīgi starptautiskajos debašu turnīros, notiek pāreja uz debašu jauno formātu - World School Debate.

Savukārt, lai Vidzemes reģiona skolu debatētāji varētu veiksmīgāk sagatavoties šīm pārmaiņām, 7. septembrī Cēsu Valsts ģimnāzijā noritēja kārtējās meistardarbnīcas, kuras vadīja šīs skolas absolvents, Latvijas Skolu debašu izlases treneris un jauniešu mentors Edgars Klētnieks.

Pasākumā piedalījās Vecpiebalgas vidusskolas, Cēsu pilsētas vidusskolas Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētāji un treneri. Pēc kopējām nodarbībām, divas komandas izspēlēja paraugdebates par tēmu: „ Vai lielveikaliem ir jāaizliedz diskriminēt augļus un dārzeņus pēc to izskata” . Par šo tēmu projekta „Zaļā Brīvība” ietvaros vairākas komandas varēs debatēt Cēsu Vasts ģimnāzijā 28. septembra debašu turnīrā, kuru vadīs arī šis skolas absolvents, Vides zinību speciālists Edmunds Cepurītis.

Informāciju sagatavoja Vidzemes reģiona skolu debašu koordinatore Lauma Abramsone

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv