Saruna, kas iedvesmo!

Publicēts: 10.03.21

Vai esi aizdomājies, kādas sajūtas pārņem, beidzot ģimnāziju, augstskolu?
Vai spēj iedomāties, kā būs tad, kad stāsies darba attiecībās pēc augstskolas beigšanas, kad būsi jaunais speciālists?
Tev noteikti ir jautājumi, uz kuriem nevari rast atbildes? Uz šādiem un daudz citiem jautājumiem noteikti spēj atbildēt skolas absolventi.

Absolventi Cēsu Valsts ģimnāzijā ir īpaši gaidīti. Šāda svētku diena bija 22. februārī Zoom platformā, kur sarunā par sasniegto dalījās -

Eva Eglīte absolvējusi RSU, iegūts Ārsta grāds. Specializācija “Neatliekamās medicīnas ārsts”, pašlaik strādā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā “Gaiļezers” un “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā”.

Kitija Puriņa absolvējusi RSU un ir ieguvusi profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un galvenās vecmātes kvalifikāciju, pašlaik strādā Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā.

Dana Stālmane absolvējusi RSU un ir ieguvusi profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un sabiedrības veselības speciālista kvalifikāciju, un Latvijas universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē dabaszinātņu maģistra grādu vides zinātnē, pašlaik strādā SERVIER LATVIA, darbs ar ģimenes ārstiem sirds un asinsvadu slimību, cukura diabēta un onkoloģijas ietvaros.

Pēcpusdienas saruna bija īpaši iedvesmojoša un noritēja draudzīgā atmosfērā, par to liecina divpadsmito klašu jauniešu vērtējums anketēšanā iegūtajās atbildēs –

- Manuprāt, bija ļoti interesanta saruna, kas ļāva uzzināt daudz ko, tā kā neesmu vēl izlēmusi, ko turpmāk studēt, tad šī lekcija, ļāva labāk saprast, vai vēlos studēt medicīnu vai nē.

- Lekcija bija ļoti interesanta, jo par studijām RSU uzzināju no 3 dažādiem skatu punktiem. Man patika, ka informācija neatkārtojās, jo katra bija studējusi savā studiju programmā. Mani nomierināja tas, ka visas 3 skolas absolventes tika budžetā. Uzzināju daudz jauna, piemēram, ka prakses vietas ir garantētas.

- Kitija Puriņa mani iedvesmoja. Pēc lekcijas sapratu, ka vecmātes profesija būtu man piemērota.

- Danas Stālmanes stāstītais sniedza atbildes uz iepriekš nezināto. Sapratu, ka šāda veida programma būtu man pārāk plaša.

- Evas Eglītes teiktajā saistīja viņas personīgā pieredze.

- Man bija ļoti vērtīgi dzirdēt meiteņu stāstus, tie iedrošināja man pašai nepadoties un cīnīties par savu nākotni.

- Man ļoti patika šī saruna, kaut gan īsti neesmu pārliecināts, vai vēlos līdzīgu karjeras ceļu kā šīs meitenes.

- Mediķa profesija ir jāmīl un nopietni jāapsver, vai vēlies to darīt visu dzīvi, jo mācību process ir smags un darbā ir liela atbildība par citiem cilvēkiem.

- Man patika, jo sarunā piedalījās vairāku jomu medicīnas speciālisti, kuri dalījās ar savu individuālo pieredzi un uzskatiem. Bija interesanti klausīties viedokļu dažādībā un secināt, ka nav viens pareizais vai nepareizais.

- Ārsta profesija ir ļoti atbildīga. Medicīnas nozare nav tikai ārstēšana.

- Apstiprinājās manas domas, ka savu nākotni īsti nevēlos saistīt ar medicīnu.

- Manuprāt, šī lekcija bija ļoti noderīga, jo varēju vairāk pārliecināties un saprast, ka vēlos savu dzīvi saistīt ar medicīnu un palīdzēšanu cilvēkiem. Mana atziņa pēc šīs lekcijas - lai mācītos par mediķi, ir jābūt lielam gribasspēkam un pacietībai, bet beigās viss smagais darbs atmaksāsies, jo man būs iespēja palīdzēt cilvēkiem.

Sarunas laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt, izzināt,
gūt atbildes un iedvesmu savu nākotnes sapņu piepildīšanai.

Paldies Evai Eglītei, Kitijai Puriņai un Danai Stālmanei!
Paldies klašu audzinātājām Inai Gaiķei, Agritai Bartušēvicai, Ingai Ozolai un Anitai Alhimovai!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Vineta Stīpniece.

 

Foto: LETA, Paula Čurkste

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv