Zemgales debašu turnīrs

Publicēts: 29.04.21

24. aprīlī norisinājās Zemgales mini debašu turnīrs angļu valodā. Šis bija mans pirmais debašu turnīrs angļu valodā, kurā piedalījos kā otrā runātāja ar komandu – 1. runātājs – Gustavs Gailišs, otrā runātāja – Elīna Klinklāva un trešais runātājs – Matīss Rudzītis.

Debašu turnīrs sākās sestdienas rītā 9.00. Sākotnēji mēs noskatījāmies īsu prezentāciju, kurā izskaidroja turnīra formātu un tā nianses, tad deva pirmo tēmu “THW introduce blended learning in high school” (Valdība atbalsta, ka vidusskolā mācības notiks gan klātienē, gan attālināti). Manai komandai izlozēja noraidošo pusi, kas nozīmē, ka mums 30 minūšu laikā bija jāizveido runas, kas pārliecinātu gan oponentus, gan tiesnešus, ka vidusskolā NEVAJAG ieviest mācības gan klātienē, gan attālināti arī pēc šībrīža situācijas beigām. Mēs izmantojām tādus argumentus kā “skolēniem ir nepieciešama socializēšanās”, “skolēni jau tāpat pavada pārlieku daudz laika pie ekrāniem”, “tas nav izdevīgi skolēniem, kuri dzīvo kopmītnēs”, “klātienē ir nodrošināta labāka vide”, kā arī pieminējām, ka ne visiem skolēniem ir nepieciešamie līdzekļi mācībām mājās. Oponenti savos argumentos minēja, ka mācības no mājām ir labākas mentālajai veselībai, kā arī uzsvēra, cik nozīmīgi ir praktiski apgūt nākotnei tik nepieciešamās datorprasmes. Pēc pirmā apļa tiesneši mums katram sniedza individuālu vērtējumu, kas palīdzēja saprast, kas vēl jāuzlabo.

Otrā tēma bija “THB vaccination should be voluntary” (Valdībai jāpadara vakcinēšanās par brīvprātīgu lēmumu). Arī šajā aplī mums izlozēja noliedzošo pozīciju. Pusstundas laikā sagatavojām argumentus, lai pārliecinātu klausītājus, ka vakcinācijām jābūt obligātām. Spēlē pret Liepājas Valsts 1. ģimnāziju minējām, ka cilvēkiem vajadzētu vairāk uzticēties valdībai un ārstiem, kā arī aicinājām domāt par ieguvumiem – nebūtu pandēmiju, cilvēki būtu veselāki un laimīgāki, kā arī dzīve būtu nedaudz bezrūpīgāka. Oponenti mums piedāvāja argumentus, kas aicināja cilvēkiem dot iespēju pašiem lemt, kā rīkoties ar savu ķermeni, taču manas komandas runas izrādījās pārliecinošākas, un tiesneši uzvaru piešķīra mums.

Šī bija vērtīga pieredze debatēt svešvalodā, kā arī ir patīkami, ka arī šajā situācijā ir iespējams organizēt debašu turnīrus. Manuprāt, tēmas bija ļoti aktuālas, un šī bija lieliska aktivitāte sestdienas iesākumam.

Elīna Klinklāva 12.a klase

Kontakti

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101

Tālruņi:
Skolas direktore: 29492378
Sekretāre: 64123611, 20230490
Direktores vietniece izglītības jomā: 64122979
Dežurants: 26196424
Medicīnas māsa: 28608521

E-pasts: cvg@cesis.edu.lv

Pieņemšanas laiki

Iepriekšējā mājas lapa

Iepriekšējās mājas lapas adrese: old.cvg.edu.lv